Srebro Klaudii Petters i inne udane starty triathlonistów Akweduktu

(SAW)
Klaudia Petters na trasie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zdobyła srebrny medal. Sławomir Stachura
Zawodnicy Akweduktu Kielce rywalizowali ostatnio w kilku ciekawych zawodach. Wielką niespodziankę sprawiła Klaudia Petters, która wywalczyła srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Olimpiada rozgrywana była w Konopiskach koło Częstochowy, a rywalizowano na trasie 600m pływanie, 15km jazda na rowerze i 3km bieg.

- Klaudia spisała się bardzo dobrze i rzeczywiście sprawiła niespodziankę. Liczyliśmy, także na sztafetę, ale ostatecznie zajęła czwarte miejsce - przyznał Grzegorz Kożuchowski, trener Akweduktu.

Na olimpiadzie startowali także inni przedstawiciele kieleckiego klubu. 21 była Magdalena Sarna, w rywalizacji chłopców 10. Maciej Kwietniewski a 17. Mateusz Błaszczyk. Czwarta na mecie sztafeta świętokrzyskiego (dystans 200m pływanie, 6km jazda na rowerze i 1km bieg) startowała w składzie: Klaudia Petters, Maciej Kwietniewski, Magdalena Sarna i Mateusz Błaszczyk. W klasyfikacji województw świętokrzyskie zajęło czwarte miejsce, czwarty w klasyfikacji klubowej był Akwedukt.

W zawodach Pucharu Europy juniorów rozgrywanych w węgierskim Tiszaujvaros, rywalizowała Wiktoria Zawolik z Akweduktu. Miała jednak pecha na trasie.

- Wiktoria bardzo dobrze popłynęła, ale niegroźny upadek na rowerze wyeliminował ją, niestety, z walki o wysoką lokatę. Ostatecznie zajęła 25. miejsce w pierwszym z dwóch półfinałów i nie awansowała do niedzielnego finału zawodów - informuje trener Kożuchowski.

W Gdyni odbyły się natomiast zawody Herbalife Ironman 70.3 w których przez trzy dni rywalizowało ponad 3 tysiące zawodników. Była to największa impreza triathlonowa w Europie środkowo wschodniej.

- Przy okazji tej imprezy były też zawody towarzyszące w aquathlonie na dystansie 400m pływanie i 2km bieg. Na dobrym siódmym miejscu wśród młodzików uplasował się Eryk Szcześniak z Akweduktu - mówi trener Kożuchowski.