Stal rozbiła Warmię i zagra z Vive. Pierwszy mecz już we wtorek

PK
W powtórzonym meczu ćwierćfinału play off PGNiG Superligi Mężczyzn w piłce ręcznej, BRW Stal Mielec pokonała Warmię Anders Group Społem Olsztyn 41:32 (21:13) i awansowała do półfinału. Pierwsze dwa mecze 1/2 Stal rozegra jutro, to jest we wtorek o godzinie 17 w Kielcach, z Vive Targi Kielce. Drugi mecz nazajutrz, w środę, o godzinie 18.30.

Już teraz zapraszamy na relację live z meczu Vive Targi Kielce - BRW Stal Mielec, którą przeprowadzimy w portalu www.echodnia.eu/vive. Początek we wtorek o godzinie 16.45. Jutro wieczorem na naszym portalu zdjęcia i film z meczu.

Tak relacjonowaliśmy na żywo mecz BRW Stal Mielec - Warmia Anders Group Społem Olsztyn

Stal: Wolański, Lipka - Wilk 1, Chodara 3, Janyst 2, Kubisztal 4, Albin 14, Babicz 5, Sobut 9, Krzysztofik.
Szpera 2, Basiak 1.

Warmia: Sokołowski, Bonecki - Ćwikliński 8, Rumniak 2, Molenda 1, Szymkowiak 1, Moszczyński 5, Zyśk 1, Garbacewicz, Kopyciński 4, Bartczak 1, Nowak 5, Malewski 2, Gujski 2.

Do hali przy ulicy Solskiego weszło 2500 osób, a jeszcze kilkuset nie wpuściła ochrona. Widownia była pełna, a kibice wywiesili kilka transparentów, między innymi "ZPRP Judasze, półfinały i tak nasze", czy "Nikt nas nie wydyma, nawet prezesina z Olsztyna". Atmosfera była niezwykle gorąca, a każdy kontakt z piłką zawodników z Olsztyna był kwitowany ogłuszającymi gwizdami i buczeniem.

Warmia trzymała fason tylko przez kilkanaście minut spotkania. Potem Stal, dzięki świetnym interwencjom Krzysztofa Lipki w bramce, uruchomiła kontratak i błyskawicznie odskoczyła na kilka goli. W ataku pozycyjnym znakomicie grali Paweł Albin (aż 14 bramek) i Grzegorz Sobut (9).

Festiwal świetnej gry gospodarzy trwał po przerwie, czego efektem prowadzenie 27:16 w 37 minucie. Później kilka kar wybiło na chwilę mielczan z rytmu i Warmia zmniejszyła straty do sześciu bramek (29:23), ale końcówka znów należała do drużyny trenera Ryszarda Skutnika. "Na kolana" - skandowali mieleccy kibice, a takiego święta, jakie zapanowało po meczu, w Mielcu nie było już dawno.