Stal Stalowa Wola - Star Starachowice 2:0 w sparingu. Drugoligowiec lepszy od beniaminka trzeciej ligi. Zobacz zdjęcia i film

Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola ograła Star Starachowice
Stal Stalowa Wola ograła Star Starachowice Stal Stalowa Wola
W sobotnim meczu sparingowym Stal Stalowa Wola wygrała u siebie ze Starem Starachowice 2:0. Gole strzelili Damian Oko i Adam Imiela.

Stal Stalowa Wola pokonała Star Starachowice

Stal Stalowa Wola - Star Starachowice 2:0 (0:0)
Bramki:
Damian Oko 51, Adam Imiela 90 z rzutu karnego
Stal: Zieliński - Kowalski, Oko, Urban, Maluga, Fedejko, Wiktoruk, Ziarko, Imiela, Kościelniak, Klisiewicz (77. Rębisz)
Star (I połowa): Natorski - Styczyński, Jagiełło, Zając, zaw. testowany - zaw. testowany, Duda, Puton, Wcisło - Stanisławski, Śliwiński.
Star (II połowa): Lipiec - zaw. testowany (60. Nowak), Gębura, Bracik, Stefański, Handzlik, Ambrozik, Kośmider, zaw. testowany (60. Cieśla), zaw. testowany, Eduardo.

Pierwszą szansę na strzelenie gola Stal miała już w czwartej minucie gry, kiedy po podaniu Malugi strzał oddał Kościelniak - dobrze interweniował jednak wówczas bramkarz Staru, Natorski.

Chwilę później z rzutu wolnego uderzył Urban, ale i wtedy goalkeeper gości był górą. W dwunastej minucie gry Klisiewicz podał do Ziarki, ale ten w dobrej sytuacji nie trafił w światło bramki. Do końca pierwszej połowy drugoligowiec ze Stalowej Woli oddawał kolejne strzały, ale próby Kościelniaka, Urbana, czy Imieli były niedokładne.

Na początku drugiej części spotkania stalowowolanie podejmowali kolejne próby, ale znów brakowało im dokładności. Ta przyszła w 51. minucie - wtedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki wpakował Damian Oko.

W drugiej części spotkania częściej przy piłce byli goście ze Starachowic, ale bramki zdobywali gospodarze. W 90. minucie gry wynik meczu na 2:0 ustalił Adam Imiela, który skutecznie wykonał rzut karny.

Gol strzelony przez Adama Imielę:

Dla Staru był to drugi sparing w czasie przygotowań do rundy wiosennej w grupie czwartej trzeciej ligi. W piątek podopieczni trenera Tadeusza Krawca przegrali 0:3 z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Stal natomiast zagrała swój pierwszy mecz kontrolny, a drugi zagra tego samego dnia, od godziny 15. Jej przeciwnikiem będą Czarni Połaniec.