Star Starachowice pokonał w meczu kontrolnym Broń Radom. Beniaminek 3. Ligi rozegra jeszcze 3 mecze kontrolne

Bartosz Wartałowicz
Star wygrał 3 sparing w okresie przygotowawczym. Gol Przemysława Śliwińskiego (przy piłce). Krzysztof Lis
Star Starachowice wygrał 3:2 w meczu kontrolnym z Bronią Radom. Gola dla zespołu z województwa mazowieckiego zdobył znany ze świętokrzyskich boisk Dorian Buczek. Drużyna ze Starachowic odniosła trzecie zwycięstwo w okresie przygotowawczym.

Wygrana Staru Starachowice w meczu kontrolnym z Bronią Radom

Broń Radom - Star Starachowice 2:3 (0:1)
Bramki: Jakub Kowalski 71, Dorian Buczek 85 - Konrad Handzlik 41, Jakub Cukrowski 50, Przemysław Śliwiński 76.
Broń: Kosiorek - Dwórzyński, Cuch, Wrześniewski, Kobiera, Kowalski - Olpiński, Romelczyk, Timite, Piwowarczyk - Buczek
Star I połowa: Lipiec - Majdanewycz, Jagiełło, Bracik, Stefański, Kawecki, Kośmider, Duda, Puton, Handzlik, Stanisławski
Star II połowa: Natorski - Styczyński, Jagiełło (60' Gębura), Bracik (M. Zając), Stefański (60' Nowak) - Głaz, Kośmider (60' Hryniewicz), Ambrozik, Szynka, Cukrowski - Śliwiński.

Najciekawszym wydarzeniem pierwszej połowy było trafienie Konrada Handzlika bezpośrednio z rzutu wolnego. Drużyna Tadeusza Krawca podwyższyła prowadzenie chwilę po przerwie, a do siatki trafił zimowy nabytek Staru - Jakub Cukrowski. Gospodarze z Radomia nawiązali kontakt w 71 minucie, ale 5 minut później gola zdobył Przemysław Śliwiński. Broń stać było jeszcze na jedną bramkę, a jej autorem był Dorian Buczek - były zawodnik m.in. Pogoni Staszów, AKS 1947 Busko-Zdrój, ŁKS Łagów czy Czarnych Połaniec.

Dla drużyny ze Starachowic była to 3 wygrana w zimowym okresie przygotowawczym. Kolejnym rywalem Staru będzie Neptun Końskie. To spotkanie odbędzie się w sobotę 24 lutego w Końskich.

Zobacz najciekawsze transfery z 3 i 4 Ligi.