Starcie legend w Paryżu, pierwsza porażka THW Kiel. Grała grupa Industrii Kielce w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych

Wojciech Buras
Kolstad pokonało THW Kiel, a Sander Sagosen zagrał świetny mecz przeciwko swoim byłym kolegom. Industria Kielce/Kolstad Handball
Industria Kielce zremisowała z Pickiem Szeged 27:27 w 5. kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Swoje spotkania rozegrali też pozostali rywale kielczan. THW Kiel przegrało swój pierwszy mecz w tegorocznych rozgrywkach, a w Paryżu oko w oko stanęły dwie legendy szczypiorniaka. Nikola Karabatić okazał się lepszy od Mikkela Hansena.

Grała kielecka grupa w Lidze Mistrzów

PSG Handball - Aalborg Handbold 33:30 (15:14)
PSG mocno rozpoczęło środowe starcie. Zawodnicy z Paryża szybko zbudowali 4 bramkową przewagę, natomiast tuż przed przerwą Aalborg zmniejszył stratę do jednego gola. W drugiej odsłonie za ciosem poszli Duńczycy i objęli prowadzenie. Końcówka należała jednak do podopiecznych Raula Gonzaleza. Wykorzystywali błędy w ataku swoich przeciwników i zwyciężyli trzema bramkami. Spotkanie było sygnowane pojedynkiem dwóch byłych kolegów z boiska - Nikoli Karabaticia i Mikkela Hansena. Górą w tym starciu był Francuz, chociaż to zawodnik z Aalborga rzucił więcej bramek, bo aż 7. Najlepszym zawodnikiem PSG był Elohim Prandi, zdobywca 8 trafień. To on brał na swoje barki odpowiedzialność za wynik w ostatnich minutach.

Kolstad Handball - THW Kiel 34:30 (19:16)
THW Kiel pokonało Industrię Kielce w poprzedniej kolejce Ligi Mistrzów. Następne dni nie były tak kolorowe dla podopiecznych Filip Jichy. Najpierw przegrali ligowe starcie z Lipskiem, a następnie nie dali rady norweskiemu Kolstad. Gospodarze już w pierwszej połowie osiągnęli pięć bramek przewagi. Po wyjściu z szatni udało się niemieckiej drużynie doprowadzić do remisu. Finisz spotkania to znów seria trafień Kolstad Handball, które w ostatnich minutach nie musiało drżeć o końcowe zwycięstwo. Dla "Zebr" to pierwsza porażka w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Na uwagę zasługuje występ Sandera Sagosena. Nie zabrakło mu motywacji. Mierzył się ze swoją byłą drużyną i udokumentował swój świetny występ 8 golami. Sigvaldi Gudjonsson, w przeszłości zawodnik kieleckiego zespołu, zdobył 10 bramek.

HC Zagrzeb - HC Eurofarm Pelister 27:18 (10:10)
Debiut na ławce rezerwowych drużyny z Chorwacji zaliczył Nenad Sostarić, nowy szkoleniowiec zespołu. Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana, ale w drugiej odsłonie meczu nie było wątpliwości, że punkty zostaną w Zagrzebiu. Mecz walki. Dla Eurofarm Pelister to piąta porażka z rzędu w Lidze Mistrzów. Macedończycy nie wygrali jeszcze ani jednego spotkania i wyrastają na najsłabszą ekipę w grupie A. Za tydzień, to właśnie z nimi zmierzą się mistrzowie Polski.