Staszowscy zawodnicy zainaugurowali starty w Czwartkach Lekkoatletycznych

/KAR/
Zawodnicy z sekcji lekkoatletycznej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie i klubu Sigma OSiR Staszów zainaugurowali w Kielcach starty w Czwartkach Lekkoatletycznych. Nasze miasto reprezentowała trzynastoosobowa grupa.

Wśród 11-latków, w skoku w dal pierwsze miejsce zajęła Martyna Kępa. Oliwia Połetek była dwunasta, a na trzynastym miejscu uplasowała się Martyna Stępień. W tej samej konkurencji, ale wśród 12-latków, trzecie miejsce zajęła Weronika Bucka. Natomiast wśród 13-latków, trzecia była Joanna Przetak, piąta Katarzyna Guła. Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajął Michał Siwulski, a trzeci był Jakub Krakówka.

W biegu na 60 metrów, w kategorii 11 lat, ósma była Martyna Stępień, dziewiąta Martyna Kępa, a szesnasta Oliwia Połetek. Wśród 13-latków, na szóstej pozycji uplasowała się Joanna Przetak, a na czternastej Katarzyna Guła.

W rzucie piłeczką palantową wśród 11-latków zwyciężyła Marta Kopyto. Wśród 12-latków pierwszy był Mateusz Podsiedlik. Natomiast wśród 11-latków trzecie miejsce zajął Bartłomiej Kosik, a piąte Wojciech Lis. W kategorii 13 lat na trzecim miejscu zawody zakończył Kacper Fit.

W biegu na 300 metrów, wśród 12-latków pierwsza była Weronika Bucka. W kategorii 13-latków drugie miejsce zajął Michał Siwulski. Na dystansie 600 metrów w kategorii 11 lat, Marta Kopyto była trzecia. Na najdłuższym dystansie 1000 metrów, wśród 12-latków wygrał Mateusz Podsiedlik, trzeci był Wojciech Lis, a czwarty Jakub Krakówka.