Stowarzyszenie Bezpartyjny i Niezależny Kamila Suchańskiego...

  Stowarzyszenie Bezpartyjny i Niezależny Kamila Suchańskiego cofnęło rekomendację dla Marcina Różyckiego na stanowisko wiceprezydenta Kielc

  Zdjęcie autora materiału

  Paweł Więcek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Stowarzyszenie Bezpartyjny i Niezależny Kamila Suchańskiego cofnęło rekomendację dla Marcina Różyckiego na stanowisko wiceprezydenta Kielc
  Stowarzyszenie Bezpartyjny i Niezależny przewodniczącego Rady Miasta Kielce Kamila Suchańskiego cofnęło rekomendację dla Marcina Różyckiego na stanowisko wiceprezydenta Kielc. Organizacja poinformowała o tym prezydenta Kielc Bogdana Wentę typując jednocześnie Konrada Więch do objęcia funkcji wiceprezydenta Kielc.
  Stowarzyszenie Bezpartyjny i Niezależny Kamila Suchańskiego cofnęło rekomendację dla Marcina Różyckiego na stanowisko wiceprezydenta Kielc
  Kolejna odsłona walki politycznej w Kielcach. Stowarzyszenie Bezpartyjny i Niezależny Kamila Suchańskiego w środę cofnęło rekomendację dla Marcina Różyckiego na stanowisko wiceprezydenta Kielc. Przypomnijmy - Marcin Różycki w marcu zrezygnował z członkostwa w stowarzyszeniu Bezpartyjny i Niezależny, na czele którego stoi przewodniczący Rady Miasta Kielce Kamil Suchański. Marcin Różycki nie podał powodów odejścia z organizacji, ale nieoficjalnie mówi się, że zrobił to pod naciskiem prezydenta Bogdana Wenty i jego otoczenia. Ponoć opuszczenie stowarzyszenia było warunkiem utrzymania mandatu wiceprezydenta.

  Między Bogdanem Wentą i jego najbliższymi współpracownikami a Kamilem Suchański i jego środowiskiem trwa polityczna walka - w zasadzie od początku zmiany władzy w Kielcach. Przypomnijmy - panowie razem szli do wyborów samorządowych w stolicy Świętokrzyskiego. 18 lipca zeszłego roku Bogdan Wenta reprezentujący Projekt Świętokrzyskie oraz Kamil Suchański, lider stowarzyszenia Bezpartyjny i Niezależny, podpisali umowę koalicyjną. Na jej mocy stanowiska dwóch wiceprezydentów miały objąć osoby wskazane przez Stowarzyszenie Bezpartyjny i Niezależny.

  Funkcję wiceprezydenta z ramienia organizacji Kamila Suchańskiego dostał Marcin Różycki. Ponieważ dopuszczano możliwość doproszenia do koalicji komitetu Platforma.Nowoczesna stowarzyszenie Bezpartyjny i Niezależny odstąpiło od prawa wskazania drugiego zastępcy Bogdana Wenty. O obsadzie tej funkcji zdecydował Bogdan Wenta powołując Arkadiusza Kubca z Platformy Obywatelskiej bez konsultacji z Kamilem Suchańskim.

  Kilkanaście dni temu na łamach „Echa Dnia” przewodniczący Rady Miasta Kielce Kamil Suchański (Projekt Świętokrzyskie - Bezpartyjny i Niezależny) mówił o trudnych relacjach z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą. Stwierdził, że włodarz miasta w ciągu ponad czterech miesięcy od objęcia stanowiska nie zrealizował podstawowych, ale bardzo prostych obietnic jak publiczny rejestr faktur, audyty czy wsparcie procesu rekrutacji urzędników ze strony profesjonalnej firmy zewnętrznej.

  Z kolei rezygnację Marcina Różyckiego, wiceprezydenta Kielc, z członkostwa w stowarzyszeniu Bezpartyjny i Niezależny skwitował krótko: Każdy z nas popełnia błędy. Dodał, iż nadal będzie dopingował Bogdana Wentę do realizacji programu i podtrzymał wolę współpracy.

  Ponieważ w tym czasie Bogdan Wenta przebywał za granicą, Suchańskiemu odpowiedziała pełnomocnik prezydenta Danuta Papaj. Powiedziała, że Bogdan Wenta wprowadzi wykaz wydatków najpóźniej w maju. Podkreśliła, że panowie mają inne temperamenty. „Kamil Suchański chciałby, aby zmiany następowały bardzo szybko nie patrząc na konsekwencje, za które odpowiada prezydent” - powiedziała Danuta Papaj. Jak podkreśliła, „panowie nie są ze sobą pokłóceni” i dodała, że drzwi do gabinetu prezydenta Wenty są zawsze otwarte dla Kamila Suchańskiego.

  Kamil Suchański nie wykluczył cofnięcia rekomendacji Marcinowi Różyckiemu. Stosowny dokument pojawił się w środę. Kamil Suchański złożył pismo na ręce zarówno Marcina Różyckiego, jak i Bogdana Wenty.

  Jak ustaliło "Echo Dnia", stowarzyszenie Bezpartyjny i Niezależny w miejsce Marcina Różyckiego rekomenduje prawnika i byłego kandydata do Rady Miasta Kielce Konrada Więch.

  - Pan Marcin Różycki z jednej strony wykazał się nieodpowiedzialnością wyruszając na zagraniczny dwutygodniowy urlop podróż w przededniu największego strajku nauczycieli po 89. roku. Moim zdaniem powinien być na miejscu i zarządzać tą kryzysową sytuacją w trosce o uczniów oraz rodziców. Z drugiej strony pan Marcin Różycki wykazał się skrajną nielojalnością wobec środowiska, które udzieliło mu rekomendacji na stanowisko wiceprezydenta Kielc. Tu nasuwa się pytanie: czy pan Marcin Różycki jest w stanie zachować lojalność względem kielczan, mam potężne wątpliwości. W ekipie pracującej dla Kielc nie ma miejsca dla osób, które generują tego typu pytania - mówi Kamil Suchański.

  Co na to Marcin Różycki? - Mam bardzo dużo pracy i zajmuję się w tej chwili strajkiem. Mam na głowie podwójny rocznik, robimy promocję w szkołach średnich. Nie mam czasu zajmować się takimi rzeczami. Pozostaję do dyspozycji prezydenta - mówi Marcin Różycki.

  Co zrobi Bogdan Wenta? - Przyjęliśmy pismo, które wręczył Kamil Suchański. Musimy przygotować odpowiedź. Osobiście mogę powiedzieć, że jestem jak najbardziej zadowolony ze współpracy z panem wiceprezydentem. Sprawdza się w tym trudnym czasie strajku i wyzwań, jakie stoją przed nami. Tę opinię podziela wiele osób. Nie mam żadnych zastrzeżeń do pana wiceprezydenta. Wręcz przeciwnie - świetnie się wkomponował w zespół i pracuje - mówi Bogdan Wenta.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


  ZOBACZ TAKŻE: Kilkaset złotych w kieszeni, ale musisz to wiedzieć

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce