Strlek graczem meczu. Dobre występy Ivicia i Mamicia

PK
Polska Press
Manuel Strlek z Vive Tauronu Kielce został wybrany na najlepszego zawodnika meczu mistrzostw świata piłkarzy ręcznych Chorwacja – Węgry. „Hrvatska” wygrała 31:28.

Chorwaci mieli z Madziarami problemy w pierwszej połowie, kiedy Węgrzy momentami wygrywali różnicą trzech bramek. Sygnał do lepszej gry dały obrony bramkarza Vive Tauronu, Filipa Ivicia, który pojawił się na boisku po kilkunastu minutach. Ivić stał w bramce już do końca spotkania i miał 35-procentową skuteczność. Jeszcze przed przerwą drużyna trenera Żeljko Babicia wyrównała, a w drugiej połowie zapewniła sobie zwycięstwo. Manuel Strlek został uznany za najlepszego zawodnika meczu, mając skuteczność 6/7 (najlepszy strzelec Chorwacji w spotkaniu), wypracował karnego i miał jedną stratę. Na boisku przebywał 58 minut. Z dobrej strony pokazał się również lewy rozgrywający Marko Mamić, który trafi do Kielc w przyszłym sezonie. Miał skuteczność 4/6, zaliczył asystę i stratę, a grał przez 20 minut.

Julen Aginagalde, obrotowy zespołu z Kielc zdobył dwie bramki dla Hiszpanii w wygranym 26:21 meczu tej drużyny z Tunezją. Aginagalde wypracował także dwa karne i miał stratę, grał przez 16 minut. Alex Dujszebajew, zawodnik Vive Tauronu od kolejnych rozgrywek, grał tylko przez 6 minut, zdobył jednego gola oddając trzy rzuty, miał asystę i stratę.

W spotkaniu Słowenii z Islandią zagrał prawoskrzydłowy Blaż Janc, który niedawno podpisał kontrakt z kieleckim klubem. Grał przez 26 minut, był 100-procentowo skuteczny (3/3), miał asystę i stratę. Słoweńcy wygrali 26:25.

Handball Echo Dnia

Sobotnie wyniki

Grupa A. Polska – Brazylia 24:28 (11:16), Norwegia – Rosja 28:24 (15:11).

Grupa B. Tunezja – Hiszpania 21:26 (10:12), Islandia – Słowenia 25:26 (8:11), Angola – Macedonia 22:31 (9:14).

Grupa C. Węgry – Chorwacja 28:31 (11:11).

Grupa D. Egipt – Dania 28:35 (15:21).