Studenci z Kielc jechali w Tour de Pologne

/dor/
Drużyna Politechniki Świętokrzyskiej w składzie Łukasz Banasik, Karol Skrzyniarz, Arkadiusz Sobczyk, Bartłomiej Godzisz, Damian Sobota z trenerem Markiem Kalwatem zajęła piąte miejsce w Tour de Pologne Amatorów. Archiwum prywatne
Studenci Politechniki Świętokrzyskiej wzięli udział w kolejnej już edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne Amatorów 2013. Zajęli dobre piąte miejsce

Rywalizacja sportowa toczyła się na tej samej trudnej trasie w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej, Poronina i Gliczarowa. Można było rywalizować z najlepszymi byłymi polskimi zawodnikami, takimi jak Ryszard Szurkowski czy Czesław Lang.

Drużyna Klubu Uczelnianego AZS Politechnika Świętokrzyska w składzie: Łukasz Banasik, Karol Skrzyniarz, Arkadiusz Sobczyk, Bartłomiej Godzisz, Damian Sobota i trener Marek Kalwat zajęli piąte miejsce w rywalizacji drużynowej w gronie 46 sklasyfikowanych teamów sportowych wśród ponad 1300 uczestników.
Indywidualnie 30 miejsce zajął Karol Skrzyniarz. - Udział naszej drużyny i innych startujących w tym wyścigu to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również ważna i potrzebna akcja społeczna wspierająca Fundację Ewy Błaszczyk "AKogo". Pomaga ona dzieciom w śpiączce, razem z głównym organizatorem wyścigu Lang Team i Bankiem BGŻ - powiedział Marek Kalwat.