Sukces zawodniczek Orlicza Suchedniów w Imielnie

Piotr Stańczak
Izabela Pajek (z lewej) oraz Wiktoria Dąbczyńska zdobyły łącznie trzy medale w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski.
Udany występ w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Imielinie mają za sobą reprezentantki Orlicza Suchedniów. Przywiozły z tej imprezy trzy medale - złoty i dwa srebrny.

Izabela Pajek ze swą kadrową partnerką Wiktorią Adamek zdobyła złoto i tytuł Międzynarodowej Mistrzyni Polski w grze deblowej. Dziewczyny w finale pokonały duet polsko-białoruski: Karolina Szubert/Anastasia Chomicz 21:19, 18:21, 21-18.

Wiktoria Dąbczyńska startowała w trzech konkurencjach. W finale singla nie sprostała Węgierce Vivien Sandorhazi, przegrała z nią 16:21, 13:21 i musiała zadowolić się srebrem. W finale miksta, razem z reprezentacyjnym partnerem Robertem Cybulskim zmierzyli się z ubiegłorocznymi srebrnymi medalistami międzynarodowego czempionatu, Białorusinami Daniło Bosniukiem/Jewgienią Paksutową. Ulegli im jednak 16:21, 13-21.

Wielkim niepowodzeniem dla Wiktorii zakończył się ćwierćfinał debla, w którym rywalizowała w parze Aleksandrą Goszczyńską. Choć obie były faworytkami turnieju, to niespodziewanie poległy w starciu z młodszym, ale pozbawionym kompleksów polsko-białoruskim duetem Karolina Szubert/Chomicz 18:21, 16:21.

- O jeszcze większym pechu może mówić Aleksandra Pająk, która robi ciągle duże postępy, jednak choroba nie pozwoliła jej zagrać na swoim poziomie. Pożegnała się z turniejem po pierwszej rundzie - relacjonowała Aleksandra Dąbczyńska, trenerka badmintonistów Orlicza. Od 27 stycznia do 2 lutego nasze kadrowiczki będą przebywały na zgrupowaniu w Białymstoku, po którym pojadą na turniej do węgierskiego Pech. Głównym celem będzie zakwalifikowanie się i start w kwietniowych Mistrzostwach Europy we francuskiej Miluzie.