Sukcesy kieleckich kolarzy w Tarnowie

/SAW/
Waldemar Banasiński wygrał kolarskie Grand Prix Tarnowa 2010.
Waldemar Banasiński wygrał kolarskie Grand Prix Tarnowa 2010. Fot. Sławomir Stachura
W Tarnowie odbyły się ostatnie kolarskie zawody MTB zaliczane do Grand Prix o Puchar Tarnowa. Z sukcesami startowali w nich cykliści z Kielc.

W kategorii kobiet open zwyciężyła Katarzyna Solus-Miśkowicz z DEK Meble Cyclo Korony Kielce, a w kategorii orlików jej klubowy kolega Rafał Fijałkowski. W kategorii masters powyżej 50 lat drugi był natomiast Waldemar Banasiński reprezentujący XCar Sklep Motoryzacyjny - Piekarnia pod Telegrafem. Banasiński wygrał jednak całą klasyfikację Grand Prix Tarnowa 2010 w swojej kategorii, na którą składało się pięć wyścigów. Dwa z nich wygrał.

- W tych ostatnich zawodach też miałem szansę na zwycięstwo, ale niestety na rekonesansie trasy przed wyścigiem przewróciłem się. Wahałem się nawet czy wystartować. Ostatecznie ruszyłem na trasę. Walczyłem z rywalami i z bólem nogi - mówi Waldemar Banasiński.