Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sukcesy podopiecznych Domu Kultury w Małogoszczu. Chwalą się też dużą frekwencją

albo
Dom Kultury Małogoszcz
Dom Kultury w Małogoszczu podsumował kolejny rok swojej działalności. Od września 2018 roku do czerwca 2019 roku zorganizował dla mieszkańców gminy szereg imprez o różnym charakterze i zasięgu - od gminnych po ogólnopolskie, od imprez plenerowych poprzez koncerty kameralne, okolicznościowe, wystawy, warsztaty, spotkania z twórcami, imprezy okolicznościowe, konkursy, przeglądy i festiwale. We wszystkich tych imprezach wzięło udział około 12 tysięcy osób.

Ostatni rok dla Domu Kultury w Małogoszczu był trudny, ale bardzo owocny i pracowity.
- Aby osiągnąć zamierzone cele, a w naszym przypadku są to osiągnięcia zespołów, solistów, a także dobra organizacja zajęć i imprez cieszących się zainteresowaniem mieszkańców miasta i gminy Małogoszcz, musi być zaangażowanie i dobra współpraca całej kadry domu kultury. Każdy dokłada swoją cząstkę inwencji i wysiłku oraz wie, że aby osiągnąć zamierzony cel musimy na siebie liczyć, niezbędna jest dobra współpraca i wzajemne zrozumienie – mówił dyrektor Domu Kultury, Jan Tracz.

- Ponieważ jesteśmy w połowie wakacji część instruktorów, o których pracy i osiągnięciach podopiecznych można pisać dużo, przebywa na urlopach, niektórzy dopiero będą wypoczywać. Do nich należą Justyna Łysak oraz Zuzanna Gajek, które przedstawią swój zakres działalności i osiągnięcia podopiecznych - dodał dyrektor.

Studio Piosenki i talenty wokalne
Dom Kultury w Małogoszczu nie mógłby się obejść bez swoich stałych zajęć, jakie proponuje dla osób w każdym wieku. Oferta jest zróżnicowana i bogata. Przy Domu Kultury od 1995 roku działa Studio Piosenki, którego wychowankowie zdobywają główne nagrody podczas przeglądów, konkursów i festiwali piosenki na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Od kilku lat pod „skrzydłami” instruktora, Justyny Łysak swój wokalny talent szlifują między innymi Klaudia Stańczyk, Paweł Rydz czy Natalia Warzyńska.
- Podopieczni Studia Piosenki biorą udział w wielu konkursach i festiwalach. Staram się proponować moim wychowankom ambitny repertuar, a także bardziej wymagające i trudniejsze festiwale. Jednymi z najtrudniejszych konkursów piosenki w Polsce są między innymi: Festiwal Muzyki Rozrywkowej w Kozienicach, Ogólnopolski Festiwal Piosenki w Wyszkowie czy Ogólnopolski Festiwal Piosenki w Żurominie. W tym roku Klaudia, Paweł i Natalia zdobyli podczas tych konkursów jedne z najlepszych miejsc. Jestem bardzo dumna z tego, że nasi podopieczni dzięki wieloletniej pracy i zaangażowaniu tak wspaniale radzą sobie w Polsce i poza jej granicami – mówiła instruktor studia piosenki, Justyna Łysak.

Obecnie do studia piosenki należy około 40 podopiecznych, którzy również biorą udział i wygrywają różne festiwale i konkursy. Oprócz pani Justyny instruktorem jest też Sylwia Gajek.

Zajęcia teatralne z „Kafelkiem”
Zajęcia teatralne w małogoskim Domu Kultury od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. W skład dwóch grup wchodzą 23 młode osoby. Oprócz poszerzania swojego aktorskiego warsztatu podopieczni grupy „Kafelek” aktywnie działają podczas wielu imprez organizowanych przez dom kultury. W sezonie artystycznym 2018/2019 młodsza grupa przygotowała widowisko bożonarodzeniowe „Z ziemi polskiej do stajenki betlejemskiej”, które prezentowała w Domu Kultury, a także podczas Miechowskiego Przeglądu Widowisk Jasełkowych. Grupa w repertuarze ma także spektakl pod tytułem „Lekcja w pewnej klasie”. Dużą przygodą dla podopiecznych „Kafelka” był także udział w nagraniu programu telewizyjnego o tradycjach bożonarodzeniowych w Zagrodzie „Ostoja Dworska” w Leśnicy, który był emitowany w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w TVP Info i „Teleexpressie”.

Wyróżnienia i nagrody
Za występami grupy idą także nagrody i wyróżnienia. Aleksandra Janus za autorski wiersz „Powstanie Warszawskie” otrzymała nagrodę specjalną od poetki Renaty Posłowskiej podczas konkursu recytatorskiego „Co Ci powiem Ojczyzno” w Kowali. 4 czerwca „Kafelek” po raz pierwszy uczestniczył w konkursie „Zwoleńskie Teatrałki” w Zwoleniu zajmując pierwsze miejsce. Ola Tracz otrzymała nagrodę za indywidualną grę aktorską. Zwieńczeniem sukcesów było Grand Prix grupy podczas 23 Przeglądu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w Lipskim Centrum Kultury za spektakl „Chcemy jeść”. Kasia Dziura i Ola Tracz zdobyły nagrody indywidualne. Instruktorem grupy jest Zuzanna Gajek, a inspiracją i pomocą dla młodych artystów jest lokalna poetka Anna Błachucka.

Wakacje pełne atrakcji
Dom Kultury przygotował na wakacje 2019 wiele imprez dla mieszkańców miasta i gminy Małogoszcz. Imprezy odbywają się zarówno w Domu Kultury, jak i w plenerze, współorganizuje również festyny oraz imprezy sportowe.

4 sierpnia odbyły się już po raz 13-ty Prezentacje Folklorystyczne "Rym cym cym... na ludowo”. W tegorocznej odsłonie imprezy wystąpili przedstawiciele różnych formacji folklorystycznych z całego województwa świętokrzyskiego, a gwiazdą wieczoru była Kapela Łysogórska.

- Na koniec wakacji czeka nas duża impreza – Dożynki Powiatowe współorganizowane ze Starostwem w Jędrzejowie. Do końca sierpnia organizujemy jeszcze wiele imprez, które z tak zgraną ekipą i przy dobrej pogodzie z pewnością uda nam się zorganizować – dodał dyrektor Jan Tracz.

A co po wakacjach?
W roku szkolnym działa w Domu Kultury wiele kół i zespołów zainteresowań kierowanych dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Z początkiem września rozpoczną się zapisy, rozmowy kwalifikacyjne do kół i zespołów zainteresowań. Wśród nich są między innymi: Studio Piosenki, Grupa Teatralna „Kafelek”, zespoły taneczne: „Kaprys”, „Kaprys junior”, Kaprysiątka”, zespoły ludowe: Bochenianki, Kapela Heńka, Zespół Pieśni i Tańca z Małogoszcza, Klub Ekologa, sekcja szachowa, klub modelarza, plastyka, klub historyczny, Małogoski Oddział Powstańczy 1863 roku, zajęcia fitness, świetlica, a także siłownia.

Kto wspiera Dom Kultury?
Dom Kultury w Małogoszczu od lat współpracuje z firmami, organizacjami i instytucjami, z którymi bardzo dobrze układa się współpraca przy organizacji imprez zarówno poprzez pomoc finansową jak i rzeczową. - Bardzo dziękujemy między innymi Stowarzyszeniu Emerytów Rencistów i Inwalidów „Senior”, Zakładowi Gospodarki Komunalnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Cementowni Małogoszcz oraz firmom i zakładom działającym na terenie naszej gminy i placówkom handlowym, które nas wspierają i liczymy na dalszą współpracę - dodał dyrektor.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Jak dobrze znasz kuchnię polską?



Jak długo przechowywać produkty w lodówce?

Warsztaty z MasterChefaem


Czy wiesz co zamówić w smażalni ryb?


Wegetarianizm, weganizm, frutarianizm...


ZOBACZ TAKŻE: Flesz – Nieudane wakacje? Masz prawo do reklamacji!

Źródło: vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie