Suzuki Korona Handball dała sobie wyrwać pewne zwycięstwo z rąk. O wyniku zadecydowały rzuty karne. Zobacz zdjęcia

Wojciech Buras
Suzuki Korona Handball wypuściła pewne zwycięstwo z rąk i przegrała z MTS Żory.
Suzuki Korona Handball wypuściła pewne zwycięstwo z rąk i przegrała z MTS Żory. Wojciech Buras
Suzuki Korona Handball przegrała z MTS Żory po rzutach karnych 2:4 (21:21) w meczu 7. kolejki Ligi Centralnej piłkarek ręcznych. Kielczanki miały zwycięstwo w garści. Na 15 minut przed końcem prowadziły siedmioma bramkami. Ostatni zryw lidera Ligi Centralnej pozwolił doprowadzić do remisu, a w konsekwencji serii "siódemek". Tam lepszy okazał się zespół MTS.

Seria rzutów karnych przesądziła o porażce "Koroneczek"

Suzuki Korona Handball Kielce - MTS Żory 21:21 (11:10, 2:4)
Suzuki Korona: Smelcerz, Toboła - Grabarczyk 4, Janczarek, Miśkiewicz 3, Staszewska 4, Rzepka, Leśniak 5, Rosińska 1, Śmiglarska, Łucak 1, Berlińska 3.

Zawodniczki Suzuki Korony Handball w poprzedniej kolejce mierzyły się z niepokonanym Ruchem Chorzów i przegrały 24:30. W piątek zagrały spotkanie o podobnym ciężarze gatunkowym. Drużyna z Żor również nie przegrała w tym sezonie ani jednego spotkania i przyjechała do Kielc jako lider tabeli.

Mecz w hali przy ulicy Krakowskiej przyniósł ogromne emocje. Pierwsza połowa przebiegała bramka za bramkę, ale to "Koroneczki" cały czas były 1-2 bramki przed rywalem. Obie ekipy postawiły na twardą i agresywną obronę. Ostatecznie Suzuki Korona Handball zeszła na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Zobacz zdjęcia z meczu:

Druga odsłona zaczęła się pod dyktando gospodyń, które grały aktywnie w defensywie, co przeradzało się w trafienia z szybkiego ataku. W bramce świetnie dysponowana była Nina Smelcerz. 16-latka odbiła wiele rzutów karnych i sytuacji sam na sam. Jej drużyna odskoczyła i budowała przewagę. W 45 minucie kielczanki prowadziły 19:12, a wtedy nastąpił zryw lidera.

Miejscowe zdobyły w ostatnim kwadransie zaledwie dwa gole, a drużyna z Żor napędzała się z każdą kolejną zdobytą bramką. Jeszcze w 58 minucie podopieczne Pawła Tetelewskiego prowadziły 21:18, ale wypuściły zwycięstwo z rąk. Mecz zakończył się remisem. O końcowym rozstrzygnięciu decydowała seria rzutów karnych. "Siódemki" przestrzeliły Marta Rosińska i Weronika Janczarek. Zawodniczki lidera były bezbłędne i to one cieszyły się z końcowego triumfu. Najskuteczniejsza w kieleckim zespole była Nikola Leśniak, która zdobyła 5 goli.

Zobacz zdjęcia

Niestety nie zgarnęliśmy tego zwycięstwa. Nie wiem, czy ktoś za wcześnie pomyślał, że już wygraliśmy. Wystarczyło dorzucić jedną, dwie bramki i zamknąć ten mecz, a były do tego sytuacje. Mamy młody zespół, więc to będzie dla nich kolejna nauka. Jest żal, bo w pewnym momencie ręce aż składały się do oklasków. Wychodziło to co założyliśmy sobie w szatni. Funkcjonowała obrona, zamknęliśmy koło, Nina też nam pomagała w bramce. Wydawało się, że idziemy pewnymi krokami do zwycięstwa. Niestety coś się załamało. Przed meczem remis wzięlibyśmy w ciemno, a po przebiegu gry jest duży niedosyt

- powiedział Paweł Tetelewski, trener kielczanek.

W kolejnym meczu rywalem Suzuki Korony Handball będzie ENEA Piłka Ręczna Poznań. Spotkanie odbędzie się 18 listopada.