Suzuki Korona Handball Kielce w ćwierćfinale Pucharu Polski, ale straciła dwie zawodniczki

Patryk Ptak/Suzuki Korona Handball Kielce
W meczu 1/8 PGNiG Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet, SPR Pogoń Szczecin przegrała z Suzuki Koroną Handball Kielce. Wygraną kielczanki okupiły kontuzjami Pauliny Kasprzyk i Julii Jasińskiej.

SPR Pogoń Szczecin - Suzuki Korona Handball Kielce 27:37 (16:17)
Suzuki Korona Handball: Hibner, Chojnacka, Chodakowska - Grabarczyk 1, Pękala 2, Zimnicka 1, Kasprzyk, Pastuszka 5, Młynarska-Papaj 4, Gliwińska 6, M. Więckowska 12 (4), Jasińska 2, Czekala 1, Rosińska 3, Kędzior.

W końcówce pierwszej połowy boisko z kontuzjami musiały opuścić dwie zawodniczki drużyny z Kielc - najpierw Julia Jasińska, potem Paulina Kasprzyk. Uraz kolana tej drugiej wygląda na poważny, zawodniczka, która niedawno wróciła do gry po przerwie macierzyńskiej, najprawdopodobniej uszkodziła więzadła.

Kielczanki pojechały do Szczecina po przegranym w czwartek w Koszalinie 25:28 ligowym meczu z Młynami Stoisław. Przed pucharowym spotkaniem do Kielc musiała wrócić Magdalena Kowalczyk, w ten sposób drużyna została z jedną obrotową, Julią Jasińską. Gdy ta w końcówce pierwszej połowy musiała zejść z boiska, na pozycji zastąpiły ją rozgrywające, najpierw Honorata Czekala, potem Agnieszka Młynarska-Papaj.

Pierwsza połowa spotkania była w miarę wyrównana, kielczanki, poza początkowymi minutami, cały czas prowadziły, ale nie zbudowały większej przewagi niż czterobramkowa. Najwyżej prowadziły w 21 minucie - 14:10, jednak w końcówce tej części gry występujące na co dzień w pierwszej lidze szczecinianki zniwelowały stratę do minimalnej. Nasze zawodniczki popełniały w tej części gry sporo błędów w rozegraniu piłki, a przewagę budowały, gdy miały okazję kontrować - kontrataki kończyła zwykle Wiktoria Gliwińska.

Początek drugiej połowy był jeszcze wyrównany, a sytuacja zaczęła się zmienić około 42 minuty. Wtedy, od stanu 22:24, Koroneczki nie straciły bramki przez dziewięć minut i w 50 minucie było 22:31. Nasze szczypiornistki w tym okresie aktywnie broniły, a dobrą zmianę w bramce dała Marta Chodakowska.

Kolejny mecz Suzuki Korona Handball rozegra w piątek, 11 lutego, o godzinie 20.15. W spotkaniu PGNiG Superligi Kobiet podejmie KPR Gminy Kobierzyce. Pojedynek odbędzie się w Hali Legionów i będzie transmitowany przez TVP Sport.