Suzuki Korona Handball znów gorsza po serii rzutów karnych. Kielczanki przegrały Enea Piłką Ręczną Poznań w Lidze Centralnej

Wojciech Buras
Zawodniczki Suzuki Korony Handball znów przegrały po serii rzutów karnych.
Zawodniczki Suzuki Korony Handball znów przegrały po serii rzutów karnych. Suzuki Korona Handball Kielce/Patryk Ptak
Szczypiornistki Suzuki Korony Handball zremisowały na wyjeździe 34:34 z Enea Piłką Ręczną Poznań w meczu 8. kolejki Ligi Centralnej Kobiet. O zwycięstwie decydowała seria rzutów karnych. Tam skuteczniejsze okazały się zawodniczki z województwa wielkopolskiego, które wygrały konkurs "siódemek" 4:2.

Suzuki Korona Handball znów gorsza po serii rzutów karnych

Enea Piłka Ręczna Poznań - Suzuki Korona Handball Kielce 34:34 (17:16, 4:2)
Suzuki Korona: Toboła, Smelcerz - Grabarczyk 4, Janczarek 5, Staszewska 5, Rzepka 2, Leśniak 6, Rosińska 4, Śmiglarska, Łucak 1, Berlińska 7.

W poprzedniej kolejce "Koroneczki" grały u siebie z liderem tabeli - MTS Żory. Kielczanki długo prowadziły. Miały nawet siedmiobramkową przewagę, ale ostatni kwadrans przebiegł po myśli rywalek, które najpierw doprowadziły do remisu, a później wygrały po konkursie rzutów karnych. "Siódemki" w zespole kieleckim przestrzeliły wtedy Marta Rosińska i Weronika Janczarek. Sobotni mecz w Poznaniu miał podobny scenariusz.

Gospodynie lepiej rozpoczęły zmagania we własnej hali. Od początku wyszły na prowadzenie, a w 17 minucie uzyskały wynik 12:8. Z biegiem czasu podopieczne Pawła Tetelewskiego zmniejszały stratę. Po dwie bramki rzuciły Katarzyna Grabarczyk i Nikola Leśniak. W efekcie kielczanki przegrywały do przerwy zaledwie jednym golem.

Lepiej w drugą odsłonę meczu weszły "Koroneczki". W 34 minucie jeszcze był remis po 20, a później zawodniczki Suzuki Korony Handball zaliczyły serię pięciu trafień z rzędu i wyszły na prowadzenie 25:20. Taki stan rzeczy utrzymywał się do okolic 45 minuty. Poznanianki wróciły do gry i zdołały nawet zdobyć jednobramkową przewagę. Na 12 sekund przed końcową syreną wynik rzutem z ósmego metra wyrównała Marta Rosińska. Rywalki nie zdołały już wyprowadzić ofensywnej akcji i losach zwycięstwa, jak przed tygodniem, decydowała seria rzutów karnych.

W konkursie "siódemek" gospodynie były bezbłędne, a w zespole kielczanek swoje próby przestrzeliły Magdalena Berlińska i Julia Łucak.

Dla Suzuki Korony Handball był to ostatni mecz w tym roku. Podopieczne Pawła Tetelewskiego do gry wrócą w styczniu.