MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Światowy Dzień Krwiodawcy w Sandomierzu. Były podziękowania i życzenia od burmistrza. Zdjęcia

Klaudia Tajs
14 czerwca 2023 roku na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. O pracownikach  Rejonowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Sandomierzu oraz krwiodawcach pamiętał burmistrz Paweł Niedźwiedź.
14 czerwca 2023 roku na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. O pracownikach Rejonowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Sandomierzu oraz krwiodawcach pamiętał burmistrz Paweł Niedźwiedź. UM Sandomierza
14 czerwca 2023 roku na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. O pracownikach Rejonowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Sandomierzu oraz krwiodawcach pamiętał burmistrz Paweł Niedźwiedź.

Światowy Dzień Krwiodawcy w Sandomierzu

W dniu 14 czerwca 2024 roku obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy.

W ten szczególny dzień, już od wczesnych godzin porannych, Rejonowe Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Sandomierzu odwiedzili goście.
Paweł Niedźwiedź burmistrz Sandomierza, wraz z Agatą Król Naczelnikiem Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miejskim, przybyli, by złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim obecnym krwiodawcom.
Uściski dłoni i słowa uznania przekazali także pracownikom centrum oraz przedstawicielom PCK w Sandomierzu.
W swoim przemówieniu, burmistrz szczególnie podkreślił, jak bezcenny jest dar krwi i jak ważne są osoby, które decydują się go przekazać. Wyraził głęboką nadzieję, że chętnych do niesienia pomocy nigdy nie zabraknie. Pracownikom zaś życzył, aby ich praca przynosiła im nie tylko satysfakcję, ale i dumę z niesienia ratunku drugiemu człowiekowi.

Ta wyjątkowa okazja po raz pierwszy zyskała rangę święta w 2004 roku, kiedy to Światowe Zgromadzenie Zdrowia, najwyższy organ decyzyjny WHO, zdecydowało o jej ustanowieniu. Data ta nie jest przypadkowa – przypada na urodziny Karla Landsteinera, austriackiego lekarza, który w 1901 roku dokonał przełomowego odkrycia istnienia grup krwi, za co został uhonorowany Nagrodą Nobla w 1930 roku. Wraz z Alexandrem Wienerem, Landsteiner w 1937 roku rozszerzył swoją pracę, odkrywając czynniki Rh+ i Rh-.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie