Jak radzą sobie zawodnicy Industrii Kielce, którzy przed sezonem opuścili klub?
Mateusz Kornecki latem przeniósł się do ThSV Eisenach. To beniaminek niemieckiej Bundesligi, który na ten moment po 13 rozegranych kolejkach zajmuje przedostatnią lokatę w tabeli z bilansem trzech zwycięstw, jednego remisu i dziewięciu porażek. Reprezentant Polski rozegrał w tym sezonie 10 spotkań w lidze niemieckiej, spędzając na parkiecie cztery godziny i trzydzieści osiem minut. Broni na 24.87 procentowej skuteczności, co daje mu 25 miejsce w tabeli bramkarzy niemieckiej najwyższej klasy rozgrywkowej.
Do Benfiki Lizbona przeniósł się Miguel Sanchez-Migallon. Hiszpan grał w Kielcach od 2021 do 2023 roku i występował głównie w defensywie. W Portugalii dostaje więcej szans w ataku. Bierze udział ze swoim klubem w rozgrywkach Ligi Europejskiej EHF. Tam w trzech dotychczas rozegranych spotkaniach rzucił 12 bramek. Jego zespół trafił do ciężkiej grupy ze szwedzkim IFK Kristianstad, niemieckim Rhein-Neckar Lowen i HBC Nantes, które do niedawna występowało w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Zespół z Lizbony zajmuje w niej trzecie miejsce. W lidze portugalskiej Sanchez Migallon zdobył 42 trafień w 12 spotkaniach. Daje mu to średnią 3.5 gola na mecz.
W minionym sezonie żółto-biało-niebieskich barw bronił jeszcze Damian Domagała. Obrotowy przeszedł do Energi Wybrzeża Gdańsk. Jego drużyna obniżyła loty względem poprzedniego roku, gdzie była jedną z rewelacji rozgrywek, zajmując na koniec 5 miejsce w tabeli. W bieżącym sezonie zespół z Trójmiasta jest przedostatni, co poskutkowało utratą pracy przez trenera Mariusza Jurkiewicza, byłego zawodnika Vive Kielce. Damian Domagała ma na swoim koncie 12 bramek przy 18 rzutach. Gra na 66.67 procentach skuteczności w ataku. Zaliczył też jedną asystę.
Latem do Industrii Kielce trafił Piotr Jędraszczyk. Rozgrywający od razu został wypożyczony do Gwardii Opole, w której radzi sobie kapitalnie. Zagrał w 11 meczach ORLEN Superligi. Zdobył 61 goli na blisko 70 procentowej skuteczności z gry. Dołożył do tego 58 asyst. Reprezentant Polski wielokrotnie był wybierany do najlepszej "siódemki" danej kolejki ORLEN Superligi. Jego kontrakt w Kielcach jest ważny do 2027 roku.
Jeszcze w trakcie minionego sezonu, w lutym do Veszprem trafił Nedim Remili. Transfer był skutkiem problemów finansowych kieleckiego klubu po tym jak z jego finansowania wycofała się firma Van Pur. Francuz wystąpił już w majowym ćwierćfinale Ligi Mistrzów, gdzie jego nowy klub uległ drużynie mistrza Polski i jednocześnie odpadł z elitarnych rozgrywek. W bieżącym sezonie gra świetnie. Jest najlepszym strzelcem Veszprem w Europie. Ma na swoim koncie już 37 goli w siedmiu dotychczas rozegranych kolejkach. Daje mu to średnią ponad pięciu bramek na mecz. Mistrz Węgier jest na drugiej pozycji w swojej grupie Ligi Mistrzów i ma tyle samo punktów co pierwsza Barcelona.

Tomasz Pawlak - Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?