Świetny mecz Doruka Pehlivana. Tylu bramek w Bundeslidze jeszcze nie rzucił

xStrohdiekx/Eibner-Pressefotox EP_jsk/East News/Polska Press
Świetny mecz wypożyczonego z Łomża Vive Kielce do niemieckiego GWD Minden piłkarza ręcznego Doruka Pehlivana. W spotkaniu z TBV Lemgo, wygranym przez jego drużynę 28:23, Turek zdobył 7 bramek. To jego rekord w Bundeslidze. Pehlivan został wybrany do "siódemki kolejki".

ZOBACZ>>> Mecz Łomża Vive Kielce - FC Porto odwołany! Znów koronawirus w kieleckim zespole

Doruk Pehlivan trafił do kieleckiego klubu z austriackiego Fivers Margareten. Spędził w Kielcach tylko jeden sezon, zagrał w 22 spotkaniach PGNiG Superligi, trafiając 72 razy, w Lidze Mistrzów zdobył 13 bramek. Potem został wypożyczony do niemieckiego GWD Minden, 15. drużyny 1. Bundesligi w sezonie 2019/20.

Oceniliśmy Łomża Vive Kielce za mecz w Płocku. Daliśmy dwie "10"

W bieżących rozgrywkach Minden nadal jest drużyną walczącą o utrzymanie. We wtorek drużyna 22-letniego Turka grała u siebie ważny mecz z drużyną środka tabeli, TBV Lemgo Lippe. To szczególny pojedynek, bo jest derbami Nadrenii Północnej-Westfalii.

Do przerwy gospodarze przegrywali 11:12, ale w drugiej połowie zagrali zdecydowanie lepiej. Tuż po przerwie wyszli na prowadzenie, również za sprawą dwóch trafień zawodnika wypożyczonego z Łomża Vive Kielce. Jeszcze w 51 minucie był remis 21:21, ale końcówka spotkania należała zdecydowanie do gospodarzy. Pehlivan w ostatnich siedmiu minutach zdobył trzy gole, a jego zespół wygrał 28:23.

Tomasz Gębala przedłużył kontrakt z Łomża Vive Kielce

Doruk z siedmioma bramkami, przy dziewięciu oddanych rzutach, był drugim strzelcem zespołu w tym spotkaniu (o jedno trafienie więcej zaliczył norweski prawoskrzydłowy, Kevin Gulliksen), zaliczył też 4 asysty, przechwyt i dwa bloki. Był chwalony również za grę w obronie. Pehlivan został wybrany do "siódemki kolejki".

Siedem bramek to dla Pehlivana strzelecki rekord w Bundeslidze. W dziesięciu rozegranych w barwach Minden meczach Bundesligi, ten lewy rozgrywający zdobył 34 bramki, miał 18 asyst, 9 strat, 2 przechwyty i 3 bloki.

Łomża Vive Kielce było w Płocku blisko rekordu

Po przerwie to Doruk Pehlivan wywarł niezbędną presję na obronę TBV po stronie zielono-białych. Skuteczne rzuty z drugiej linii, podania do obrotowego i były trudne do zatrzymania dla gości - napisała internetowa strona GWD Minden.

Doruk Pehlivan, obaj bramkarze, gra w obronie i Kevin Gulliksen jako pewny egzekutor, byli gwarantami zdobycia punktów - mówił na konferencji prasowej trener GWD, Frank Carstens.

Pehlivana komplementował także trener Lemgo, Florian Kehrmann. - Pehlivan i Gulliksen to dwaj zawodnicy, którzy stworzyli dziś wyjątkową grę - powiedział.

Po tej wygranej GWD Minden opuściło strefę spadkową, awansując na 15. miejsce (spadają drużyny z miejsc 17-20).

Pehlivan jest reprezentantem Turcji, która jest rywalem Polski w eliminacjach mistrzostw Europy. Mecze pomiędzy tymi drużynami odbędą się 6 stycznia 2021 roku w Turcji i 9 stycznia w Płocku.
Sigvaldi Gudjonsson przedłużył kontrakt z Łomża Vive Kielce

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: