Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Świętokrzyscy uczniowie zmierzyli się z historią Joachima

dota
Słowo "hyundai” sprawiło kłopot wielu uczestnikom dyktanda, w tym także Monice Kabale i Mikołajowi Obiedzińskiemu.
Słowo "hyundai” sprawiło kłopot wielu uczestnikom dyktanda, w tym także Monice Kabale i Mikołajowi Obiedzińskiemu. Łukasz Zarzycki
"Wyszczerzając zęby, uprzednio spojrzawszy, a raczej łypnąwszy wzrokiem na swojego przyjaciela, rozejrzał się wte i wewte bohater naszej historii - od takiego zdania zaczęło się dyktando, które napisali uczestnicy III Powiatowego Konkursu Ortograficznego w Chęcinach.
Polonistki z Zespołu Szkół numer 2 w Chęcinach ni e tylko wymyśliły konkurs, ale także zajęły się sprawdzaniem prac. Na zdjęciu: Ewa Dziedzic, Teresa
Polonistki z Zespołu Szkół numer 2 w Chęcinach ni e tylko wymyśliły konkurs, ale także zajęły się sprawdzaniem prac. Na zdjęciu: Ewa Dziedzic, Teresa Jakubowska i Karolina Kucharczyk. Łukasz Zarzycki

Polonistki z Zespołu Szkół numer 2 w Chęcinach ni e tylko wymyśliły konkurs, ale także zajęły się sprawdzaniem prac. Na zdjęciu: Ewa Dziedzic, Teresa Jakubowska i Karolina Kucharczyk.
(fot. Łukasz Zarzycki )

Z historią "ponadtrzydziestoletniego Joachima" zmierzyło się 17 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W tym gronie znalazła się młodzież z czterech szkół: z gimnazjum w Chęcinach, Zespołu Szkół numer 2 w Chęcinach, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach oraz z Zespołu Szkół numer 3 w Chmielniku.

- Dla mnie udział w tym konkursie jest formą sprawdzenia się. Traktuję go też jako ćwiczenie - przyznał Mikołaj Obiedziński z klasy drugiej z gimnazjum w Nowinach. Choć z gramatyką i ortografią nie ma problemów, to z niektóre słowa dyktanda sprawiły mu kłopot. - Nie wiedziałem jak napisać "quasi-fanki" i "hyundai" - próbował sobie przypomnieć.

Z kolei Monika Kabała z Liceum Ogólnokształcącego w Chęcinach wymieniała: - "Hyundai", "horda"… Dyktando było średnio trudne. Udział w nim był cennym doświadczeniem.

Kiedy uczniowie skończyli już pisać, sprawdzeniem ich prac zajęły się polonistki z Zespołu Szkół numer 2 w Chęcinach: Ewa Dziedzic, Teresa Jakubowska i Karolina Kucharczyk. Tak oto wśród gimnazjalistów, miejsca na podium rozłożyły się następująco: pierwsze - Zuzanna Dziedzic z Gimnazjum numer 1 w Chęcinach, drugie - Ilona Makarczyk z Gimnazjum w Nowinach, trzecie - Katarzyna Kułagowska z Gimnazjum numer 1 w Chęcinach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepsi byli: Jolanta Anioł z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach - pierwsze miejsce, Karolina Nartowska z Zespołu Szkół numer 2 w Chęcinach - drugie, Monika Pisarczyk z Zespołu Szkół numer 3 w Chmielniku - trzecie.

- Na podkreślenie zasługuje fakt, że zwyciężczyni w kategorii szkół gimnazjalnych napisała dyktando najlepiej ze wszystkich uczestników, pokonując tym samym sporo starszych kolegów. Zuzanna zrobiła tylko jeden błąd w całym dyktandzie - zwraca uwagę Iwona Samburska, wicedyrektor Zespołu Szkół numer 2 w Chęcinach. - Gratulujemy wszystkim uczestnikom i liczymy na udział w kolejnych edycjach konkursu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie