Świętokrzyska klasa okręgowa. Wyniki 10. kolejki

Gród Ćmińsk - Klimontowianka Klimontów 1:3 (0:3)
Gród Ćmińsk - Klimontowianka Klimontów 1:3 (0:3) Dorota Kułaga

Star Starachowice - GKS Rudki 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Mariusz Fabjański 4 z karnego, 2:0 Patryk Kosztowniak 19.

Star: Poński - Sieroń, Chatys (81. Janikowski), Nowocień, Chodniewicz - Kosztowniak (76. Madejski), Gołyski (67. Duda), Drabik, Sęga (49. Niewczas) - Mikosa (67. Koźlik), Fabjański.

GKS: Sylwanowski - Kamiński, Ł. Kowalski, Zakrzewski, M. Gawlik - Borowiec (76. G. Wiecha), Treska, R. Dawidowicz, Świstak (67. Salwerowicz) - B. Wiecha, K. Wiecha.

- Sięgnęliśmy po pewne trzy punkty, choć trzeba przyznać, że mecz mógł, a nawet powinien zakończyć się naszą wyższą wygraną - powiedział po ostatnim gwizdku arbitra Tomasz Siczek, szkoleniowiec Staru. Zamiast dążyć do strzelania kolejnych goli, po prostu stanęliśmy. Niepotrzebnie daliśmy się zepchnąć na własną połowę. Szkoda, bo można było się pokusić o poprawienie dotychczasowego bilansu strzeleckiego - dodał Siczek.

Piast Stopnica - OKS Opatów 1:0(0:0)

Bramki: 1:0 samobojcza 90+1.

Piast:Śliski - Waryło, Pławski, Potyrało, Majka, Jędo (46. Mius), Gwóźdź, Kawa,(60. Machniak), Piutkiewicz, Kumor (35. Jędrocha, 78. Segda), Dzieciuch.

OKS: Dulny - Pucułek, Sidor, Łowicki, Karek, Pawlik (73. Szemraj), Szewczyk, Bilski (75. Kroczek), Molenda, Dobrowolski (46. Librowski), Banasiewicz.

Gospodarze odnieśli bardzo szczęśliwe zwycięstwo, bo beniaminek stracił bramkę, po samobójczym strzale w doliczonym czasie gry. Wcześniej goście mieli dużo okazji, szczególnie w drugiej połowie, kiedy posiadali wyraźna przewagę.

Sparta Kazimierza Wielka - Granat Skarżysko - Kamienna0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Artur Kuliński 17, 0:2 Artur Kuliński 25.

Sparta KW.: Ciemiera - Bandura (75. D. Nowak), Adamczyk, Kowalski, Sierakowski, Florczyk, Zawadzki, Stępień (83. Zientara), Byrski, Morsztyn.

Granat: Michalski - Styczyński, Drożdżał, Suwara, Szyszka, Wojna, Dulęba, Kuliński, (70. M. Grzejszczyk), Rzeszowski, Uciński (65. P. Grzejszczyk), Miller (80. Kosela)

Orlicz Suchedniów - Polanie fart Pierzchnica 6:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Staszewski 6, 2:0 Piotr Mądzik 26, 3:0 Piotr Solnica 40, 4:0 Karol Świtowski 48, 5:0 Tomasz Staszewski 59, 6:0 Piotr Solnica 65.

Orlicz: Bilski - Bator (80. Kaczmarski), Olszewski, Tacji (60. Sikora), Jarząb, Skarbek (77. Czerwiński), Mądzik (67. A. Solnica), Rafalski, Świtowski (57. Kita), Staszewski, P. Solnica.

- MiMłody zespół z Pierzchnicy nie sprawił gospodarzom większych kłopotów. Od początku Orlicz dominował i przy lepszej skuteczności zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. Polanie próbowali atakować, ale zdecydowana większość ich akcji kończyła się przed polem karnym Orlicza.

Lechia Strawczyn - Stal Kunów 2:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Marcin Dynarek z karnego 29, 0:2 Marcin Dynarek 72, 1:2 Piotr Bębacz 87, 2:2 Szymon Ciołak 90+1.

Lechia: P. Picheta - Zapała (80. Ciołak), M. Picheta, Pietrzak, Mazur, Kurczyński, Szafarczyk (86. Bębacz), Baran, Kotwica (71. Raczyński), Zajęcki, Kmiecki (55. Handzel).
Stal: Pietrasik - Cieślik, K. Ronduda, Ostrowski, Haraźny, Kowalski, Dynarek, Ł. Ronduda, Pocheć (80. J. Kaczor), W. Witek (81. Klauziński), Kijanka.

-Wynik odzwierciedla przebieg wydarzeń na boisku. Goście wyraźnie byli lepsi w pierwszej połowie, straciliśmy szybko dwie bramki, jedna z rzutu karnego, drugą po błędzie bramkarza. Po przerwie to my byliśmy strona dominująca. Nasz pościg okazał się skuteczny, udało nam się wyrównać. Myślę że remis jest sprawiedliwym wynikiem - powiedział trener Lechii., Mirosław Gałęziowski.

-Trudno komentować taki mecz, bo gramy przez 85 minut, kontrolujemy przebieg wydarzeń na boisku, a w końcówce pozwalamy sobie strzelić dwa gole i wyrwać pewne zwycięstwo - powiedział grający trener Stali, Marcin Dynarek.

Zenit Chmielnik - Sparta Dwikozy 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Marcin Piotrowski 85.

Zenit: Kuzia - Frankiewicz, Pawłowski, Buras, Kawiński, Piotrowski, Bracisiewicz, Bujak, Oghonko (85. Stępień), Zacharski (89. Wołczyk), Lurzyński (65. Pacholczak).

Sparta D.: Sparta: Piętowski - Z. Warzocha, Majewski (46. Kiliański), Drożdżal, Kubnicki, Papka (70. A. Chorab), Spyra, Siudak (79. Sikora), N. Bidas, Mazur, Rutyna (46. Ciak).

Mecz rozgrywano na bardzo grząskim boisku i nic dziwnego że spotkanie nie było porywającym widowiskiem.

-W tych warunkach dużo było walki, a mało składnych, widowiskowych akcji. Sparta to drużyna z charakterem, ma swój styl i przyznam ż eto jeden z najlepszych zespołów z jakimi graliśmy w tym sezonie. W pierwszej połowie mieliśmy kilka sytuacji, mogliśmy je zamienić na bramki O zwycięstwie zadecydowała indywidualna akcja Piotrowskiego, który minął dwóch obrońców i trafił do siatki - powiedział trener Zenitu, Łukasz Ubożak.

Bramki: 0:1 Adrian Bernyś 10, 0:2 Karol Głowacki 25, 0:3 Bernyś 43, 1:3 Kamil Frączyk 56.

Gród: Boroń - Nadolnik, Węgrzyn, T. Frączyk, Głuszek (46. Żołowicz) - Żak, Koza, Socha (46. Adach), Pietronik (84. Lubocha) - K. Frączyk, Słoń.

Klimontowianka: Majchrowski - Maciej Miłek (55. Jaworski), Mateusz Miłek, Ł. Cebula, Rzeszutek - Głowacki, Kiliański (68. J. Cebula), K. Pyszczek (68. Wiśniewski), Borycki (65. Kobyłecki) - Ferens, Bernyś (55. Stępień).

- Do przerwy mieliśmy zdecydowana przewagę, mogliśmy zdobyć kilka bramek więcej. Chyba za wcześnie uwierzyliśmy, że mamy zwycięstwo i po przerwie straciliśmy gola. Ale cały mecz mieliśmy pod kontrolą - powiedział Jacek Kuranty, trener Klimontowia-nki.

- W naszym zespole zagrał Darek Boroń, były bramkarz Korony Kielce. Spisał się dobrze, kilka razy uratował nas od utraty bramki. Przy straconych golach nie miał nic do powiedzenia. Musieliśmy ściągnąć bramkarza, bo Krumple-wski ma złamany palec - powiedział Artur Jagodziński, trener Grodu.

Świt Ćmielów - Bucovia Bukowa 4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Przemysław Romanowski 2, 1:1 Mateusz Nowak 23, 2:1 Piotr Cichocki 38, 3:1 Kamil Kaczmarczyk 61, 4:1 Kamil Kaczmarczyk 65.

Świt: Kruzel - Sarna, Cichocki, Czuba, Romanowski, Michałowski (81. Niedbała), Kotwa, Kiliański, Kaczmarczyk (75. Mularski), Mołokow (46. Kosowski), Stawiarski (83. Cioch).

Bucovia: Bucovia: D. Chojnecki - J. Bąk (83. Kuterasiński), Jamrozik, Szczepara, Saladra, P. Bąk (69. Stefańczyk), Piwowarczyk, (80. Trybek), Nowak (75. Toporek), M. Bąk, Malaga, Ł. Bąk.

Świt szybko strzelił gola, ale goście wyrownali. W drugiej połowie już kontrolował mecz