Świętokrzyski poseł bezpartyjny i niezrzeszony Adam Cyrański wstąpił do klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska

Paweł Więcek
Paweł Więcek
Adam Cyrański
Adam Cyrański
Świętokrzyski poseł bezpartyjny i niezrzeszony Adam Cyrański w środę wstąpił do klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Jak dowiedziało się nieoficjalnie "Echo Dnia", Adam Cyrański wystartuje w jesiennych wyborach do Sejmu z koalicyjnej listy partii opozycyjnych, której gospodarzem będzie Platforma Obywatelska.

Adam Cyrański zdobył mandat poselski w 2015 roku. Był wówczas jedynką na liście .Nowoczesnej w okręgu świętokrzyskim. W styczniu 2018 roku opuścił szeregi partii Ryszarda Petru i od tego czasu funkcjonował jako poseł niezrzeszony.

W maju 2019 roku wystartował w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ostatniego miejsca na liście Koalicji Europejskiej w okręgu świętokrzysko-małopolskim z poparciem Platformy Obywatelskiej. Zdobył 14 tysięcy 574 głosy. Już wówczas mówiło się, że jego udział w wyścigu do europarlamentu to rozgrzewka przed jesienną batalią o krajowy parlament.

Adam Cyrański przystąpił do klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Europejska w środę, 3 lipca. Poseł pozostaje bezpartyjny. Dlaczego zdecydował się na ten ruch? - Przed nami najważniejsze wybory do Sejmu i Senatu po 89. roku. Ręce wszystkich demokratów i patriotów na pokład. Wspólnie jako przedstawiciele różnych formacji opozycyjnych musimy naprawić w Polsce to, co zepsuło Prawo i Sprawiedliwość przez ostatnie cztery lata, a także odbudować pozycję naszego kraju na arenie międzynarodowej. W kontekście województwa świętokrzyskiego w dalszym ciągu chcę mocno zabiegać o inwestycje drogowe - przede wszystkim o budowę trasy ekspresowej S74, która dziś jest wąskim gardłem i blokuje rozwój gospodarczy regionu, a powinna stać się aortą rozwoju gospodarczego województwa świętokrzyskiego. Jest to niezwykle ważne również w perspektywie utworzenia terenów inwestycyjnych na terenach w Obicach, gdzie planowano realizację portu lotniczego - mówi Adam Cyrański.

Poseł nie chce komentować informacji "Echa Dnia" na temat startu w wyborach do Sejmu. - Poczekajmy na konkretne ustalenia odpowiednich władz partyjnych. Powiem tylko tyle, że służę swoją wiedzą, doświadczeniem biznesowym i umiejętnościami negocjacyjnymi - podkreśla Adam Cyrański.

Adam Cyrański

  • Ma 59 lat
  • Kielczanin
  • Ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, a także podyplomowe studia menedżerskie na Uniwersytecie Warszawskim
  • Przedsiębiorca i pracodawca. Właściciel Grupy MAC Spółka Akcyjna oraz TRAKT Spółka Akcyjna
  • Poseł na Sejm. Pracuje między innymi w Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Infrastruktury. Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu do spraw Budowy Drogi Ekspresowej S74
  • Jako poseł nie pobiera uposażenia - sprawuje mandat społecznie
  • Ma córkę i dwóch synów bliźniaków

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Rekordowe polskie budynki. Co o nich wiesz?Zmiany klimatyczne - czarne scenariusze

Z którą partią ci po drodze? Quiz


Tu mieszka się najlepiej - ranking jakości życia


Co wiesz o grillowaniu? Quiz


Będą zmiany zasad w noszeniu maseczek?

Wideo

Dodaj ogłoszenie