Świętokrzyskie derby w Jędrzejowie na remis

Redakcja
Hubert Drej (z lewej) zdobył doprowadził do remisu w meczu z Wierną, strzelając bramkę dla Naprzodu na 1:1. fot. Kamil Markiewicz
W niedzielnym trzecioligowym spotkaniu rozgrywanym w Jędrzejowie, Naprzód po zaciętym widowisku, zremisował z Wierną Małogoszcz 2:2.

Mówią trenerzy:

Mariusz Ludwinek, trener Naprzodu: - W pierwszej połowie, po sytuacjach, jakie mieliśmy powinniśmy prowadzić dwoma bramkami. Druga cześć spotkania zaczęła się dla nas bardzo dobrze, ponieważ wyszliśmy na prowadzenie. Po zdobyciu bramki zbytnio cofnęliśmy się. Wierna zrobiła kilka zmian taktycznych i jakość gry tego zespołu szczególnie w ostatnim kwadrancie się poprawiła.

Mariusz Lniany, trener Wiernej: - Na początku graliśmy bardzo dobrze. Szybko objęliśmy prowadzenie. Niestety później moi zawodnicy oddali grę gospodarzom, którzy zdołali wyrównać. Naprzód po przerwie wyszedł na prowadzenie i musieliśmy gonić wynik. Wprowadzenie do gry Jakuba Hajduka było dobrym posunięciem, ponieważ miał on kilka okazji, jedną z nich wykorzystał i doprowadził do remisu.

Od początku Wierna rzuciła się do ataku i już w 11 minucie zdobyła prowadzenie. Po akcji z środka boiska, Jan Kowalski zagrywał w pole karne Naprzodu, do wbiegającego Piotra Kajdy, ten w sytuacji sam na sam z Rafałem Kwietniem, został faulowany przez golkipera jędrzejowskiej drużyny. Arbiter tego meczu Marcin Bąk podyktował "jedenastkę", którą na bramkę zamienił Piotr Pawłowski.

INICJATYWA GOSPODARZY

Po stracie bramki gracze Naprzodu zaczęli przeważać na boisku. W 24 minucie Paweł Doroszko podawał w pole karne do Grzegorza Starościaka, ale napastnik jędrzejowskiej drużyny nie trafił w piłkę, marnując tzw. stuprocentową sytuację. W 32 minucie Tomasz Milcarz zagrał do znajdującego się w polu karnym gości Łukasza Piwowarczyka, który strzałem z 9 metrów pokonał Dawida Frączka, doprowadzając do remisu. Pięć minut później wynik meczu mógł podwyższyć Łukasz Gągorowski, ale po jego strzale z 25 metrów futbolówka trafiła w poprzeczkę.

KOŃCÓWKA HAJDUKA

Po przerwie jędrzejowianie zaczęli grać podobnie jak w drugiej części pierwszej połowy, dzięki temu szybko wyszli na prowadzanie. W 48 minucie Piotr Matan podawał do Huberta Dreja, który strzałem z 8 metrów pokonał bramkarza gości, wyprowadzając Naprzód na prowadzenie. Po zdobyciu bramki zespół z Jędrzejowa cofnął się do obrony, próbując wyprowadzać kontrataki. Ostatnie 20 minut meczu należało do gości, który zaczęli stwarzać sobie coraz lepsze podbramkowe okazje. Taka nadarzyła się w 76 minucie, gdy Jan Kowalski minął trzech piłkarzy Naprzodu i zagrał w Jakuba Hajduka, który strzałem z 12 metrów umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Zdobywca wyrównującej bramki, mógł przechylić szalę zwycięstwa na korzyść małogoskiej drużyny, ale w 80 minucie po jego strzale dobrze interweniował Kwiecień, a po uderzeniu w 86 minucie futbolówka minęła lewy słupek bramki zespołu gospodarzy. Ostatecznie derbowe spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Naprzód Jędrzejów - Wierna Małogoszcz 2:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Piotr Pawłowski 11 min. z karnego, 1:1 Łukasz Piwowarczyk 32, 2:1 Hubert Drej 48, 2:2 Jakub Hajduk 76.

Naprzód: Kwiecień 5 - T. Milcarz 6, Nahle 5 Ż, Puchrowicz 7, Gągorowski 7 - Piwowarczyk 7, Osiński 6, Matan 6, Doroszko 5 - Drej 7, Starościak 6.

Wierna: Frączek 5 - Kwaśniewski 6, Pawłowski 7, Kita 6, Piotrowski 6 - Krzeszowski 4 Ż, Mianowany 5, Jan Kowalski 7, Miernik 7 - Kajda 6, Malinowski 5.

Zmiany: Naprzód: 65' Staszewski 3 za Doroszkę, 73' Iwański 1 za Starościaka, 90' Jakub Kowalski nie klas. za Piwowarczyka.
Wierna: 46' Foksa 4 za Krzeszowskiego, 62' Hajduk 4 za Malinowskiego, 68' Pałgan 2 za Kwaśniewskiego, 88' Augustyn nie klas. za Miernika.
Sędziował: Marcin Bąk z Kielc.