Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Świętokrzyskie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej dostaną pieniądze na docieplanie remiz. Zobaczcie zdjęcia i wideo

Aleksandra Wieczorek
Aleksandra Wieczorek
Wideo
od 16 lat
W poniedziałek, 25 września w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych. 16 jednostek ze Świętokrzyskiego otrzymało promesy na zadania związane z termomodernizacją.

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymały promesy na zadania związane z termomodernizacją

W poniedziałek, 25 września w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach odbyła się konferencja prasowa. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymały promesy na zadania związane z termomodernizacją. Wśród zaproszonych gości byli między innymi Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki, świętokrzyska posłanka oraz Krzysztof Słoń, senator RP oraz posłowie Agata Wojtyszek, Bartłomiej Dorywalski i Andrzej Kryj. Parlamentarzyści wręczyli promesy reprezentantom jednostek.

Podczas konferencji prasowej przyznano 16 promes dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z województwa świętokrzyskiego.

- Inwestujemy w bezpieczeństwo. Zależy nam na ograniczeniu zanieczyszczeń środowiska. Te środki zostały przeznaczone na termomodernizację. Przekazaliśmy dzisiaj 16 promes dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z województwa świętokrzyskiego na kwotę blisko 800 tysięcy złotych

- mówiła Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, świętokrzyska posłanka.

Promesy mają na celu poprawę warunków pracy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. To dowód wdzięczności za ich poświęcenie dla innych.

- To dobrze zainwestowane pieniądze w bezpieczeństwo oraz warunki pracy strażaków-ochotników. Przede wszystkim chodzi o to, żeby po ciężkim dniu w terenie ci ludzie mogli wrócić do ciepłych pomieszczeń. Zależy nam na poprawie warunków ich pracy. To dowód wdzięczności za ich poświęcenie dla innych

- mówił senator Krzysztof Słoń.

Ochotnicze Straże Pożarne mają ograniczony budżet finansowy. Termomodernizacja to rozwiązanie, które pomoże zaoszczędzić energię.

- Program, dotyczący wręczenia promes z pewnością wpisuje się w działalność Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Odnawialne źródła energii, takie jak fotowoltaika, pompy ciepła i termomodernizacja to właśnie te sektory, których dotyczy program

- mówił Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Zobaczcie zdjęcia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie