Świt Ćmielów zaczął z przytupem

Rafał Soboń
Kamil Markiewicz
Wymarzony start w rozgrywkach A-klasy zanotowali gracze Świtu Ćmielów. Podopieczni trenera Tomasza Marynowskiego rozgromili Zorzę Tempo Pacanów, aplikując rywalom pięć, a tracąc tylko jedną bramkę.

Przełomowe okazały się dwie minuty pierwszej połowy. W 19. minucie wynik spotkania otworzył Adam Gajewski po sporym zamieszaniu w polu karnym. Tuż po wznowieniu gry przez gości, piłkę ponownie przejęli gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Dariusz Pardak, który wykorzystał sytuację sam na sam. Po zmianie stron, w 63 minucie Mateusz Mularski zamknął akcję, podwyższając na 3:0. Podobnie jak w pierwszej połowie, tak i tym razem po stracie gola, gospodarze szybko wyprowadzili kolejną akcję, a tym razem sam na sam z bramkarzem wykończył Adam Gajewski. Chwilę później zmienił go Rafał Relikowski, który sam także wpisał się na listę strzelców, dobijając w 83 minucie piłkę z 11 metrów po interwencji bramkarza. Goście honorowe trafienie zapisali na swoim koncie z rzutu karnego za faul Piotra Cichockiego z 76 minuty. - Wygraliśmy zasłużenie, ale brak było jeszcze spokoju w grze. Mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Cieszę się, że stwarzamy zagrożenie, ale musimy być jeszcze bardziej skuteczni - podsumował trener Marynowski.

Świt Ćmielów - Zorza Tempo Pacanów 5:1 (2:0)

Bramki: Adam Gajewski 19, Dariusz Pardak 20, Mateusz Mularski 63, Adam Gajewski 65, Rafał Relikowski 83 - Michał Marcinek 76 (karny).

Świt: Kruzel -Świątek (70. Frańczak), Kmera, Cichocki, Romanowski , A. Mularski, Jedlikowski (59. Mularski), Pardak (63. Fulara), Gajewski (67. Relikowski), Ćwik, Chaba.