Sylwester Lepiarz po raz czwarty z rzędu wygrał Golejowską Dychę. Na starcie pojawiło się ponad 120 zawodników (DUŻO ZDJĘĆ)

Maciej Barwinek
Na starcie IV Golejowskiej Dychy pojawiło się ponad 120 zawodników
Na starcie IV Golejowskiej Dychy pojawiło się ponad 120 zawodników MJ, UMiG Staszów
W niedzielę 20 października w Staszowie odbyła się IV Golejowska Dycha, w której udział wzięło ponad 120 biegaczy z całej Polski. Impreza miała charakter otwarty, a wystartować w niej mogły wszystkie osoby pełnoletnie. Uczestnicy, którzy ukończyli szesnasty rok życia mogli wziąć udział w biegu pod warunkiem pokazania pozwolenia od prawnego opiekuna. Zawodnicy jak zawsze musieli przebiec dwa okrążenia liczące po pięć kilometrów i zmierzyć się ze zróżnicowanym ukształtowaniem terenu.

Zwycięzcą biegu został 26-latek z Waśniowa w powiecie ostrowieckim Sylwester Lepiarz, który pokonał dystans w czasie 33 minuty i 58 sekund. Tym samym ustanowił nowy rekord życiowy i po raz czwarty z rzędu wygrał Golejowską Dychę.

Tuż za jego plecami znalazł się Piotr Jaśtal z Kielc trenujący w LKB Rudnik oraz AZS UJK Kielce z czasem 34 minuty i 25 sekund, a trzecie miejsce przypadło Piotrowi Stachurskiemu z Tucząp.

Wśród kobiet najlepsza okazała się 17-letnia Monika Węgrzyn z klubu Tiki-Taka Kolbuszowa z czasem 42:01. Srebrny medal odebrała Agnieszka Nawrot pochodząca z Jędrzejowa, a na najniższym stopniu podium stanęła Ewa Woś z Rytwian.

Golejowska Dycha

Od 2016 roku pod koniec października Golejów gości biegaczy z całej Polski. Odbywa się tam bieg terenowy Golejowska Dycha. Jest to pierwszy, profesjonalnie zorganizowany bieg na terenie Gminy Staszów. Przełajowa trasa o długości 10 kilometrów (dwie pętle po 5 kilometrów) została poprowadzona przez lasy okalające kompleks pięknych jezior golejowskich. Organizatorzy postarali się o jak największe urozmaicenie trasy pod względem konfiguracji terenu i nawierzchni. Na uczestników co roku czeka profesjonalny pomiar czasu, pakiet startowy, pamiątkowy medal, a na najlepszych nagrody.

Rekordowe polskie budynki. Co o nich wiesz?