Sylwia Kowalewska z Radoszyc mistrzynią Europy

/dor/
Sylwia Kowalewska w Rumunii zdobyła złoty medal w kategorii do 14 lat. Z prawej trener Janusz Krawczyński. Fot. archiwum prywatne
Bardzo dobrze spisała się Sylwia Kowalewska z Klubu Karate i Sportów Walki Tiger Radoszyce na mistrzostwach Europy w Karate Kyokushinkaikan IKO Sosai, które odbyły się w rumuńskim Sibiu.

Reprezentacja Polski zdobyła na tej imprezie, w różnych kategoriach wagowych i wiekowych, 16 złotych medali, 5 srebrnych i 4 brązowe. Region świętokrzyski na mistrzostwach w Rumunii reprezentowała Sylwia Kowalewska z Klubu Karate i Sportow Walki Tiger" Radoszyce. Spisała się znakomicie, zdobywając tytuł mistrzyni Europy w kategorii dziewcząt do 14 lat.

- Jestem bardzo zadowolony z występu Sylwii. Walczyła znakomicie, a pojedynek finałowy z zawodniczką z Rumunii wygrała przed czasem. Potwierdziła, że ma duży talent i myślę, że jeszcze wiele razy przysporzy nam dużo radości - powiedział Janusz Krawczyński, trener Tigera Radoszyce, który w Rumunii był też jednym z sędziów zawodów.