Szalony mecz we Włoszczowie. Siedem goli, cztery rzuty karne, czerwona kartka

Kamil Jóźwik
Grzegorz Włodarczyk
W spotkaniu 21.kolejki czwartej ligi Hetman Włoszczowa przegrał u siebie z Łysicą Bodzentyn 2:5 (1:1).

Dla podopiecznych Jacka Pawlika był to drugi mecz tej wiosny i drugi, w którym stracili pięć goli (na inaugurację rundy wiosennej przegrali 0:5 w Radoszycach z Partyzantem). Co ciekawe, w samej rundzie jesiennej Hetman stracił ... osiemnaście bramek. - Na pewno usprawiedliwieniem może być nasza sytuacja kadrowa. Nie dość, że w okresie przygotowawczym borykaliśmy się z wieloma problemami, to na dodatek jeszcze w pierwszej połowie meczu z Łysicą musieliśmy dokonać dwóch wymuszonych zmian. Ale mimo wszystko, nawet to nie może tłumaczyć dwóch tak wysokich porażek - przyznaje Grzegorz Włodarczyk, kierownik Hetmana.

Emocji w sobotnim starciu na stadionie przy ulicy Wiśniowej nie brakowało. Sędzia Tomasz Kondrak podyktował aż cztery rzuty karne (po dwa dla każdej z drużyn), w 53 minucie, za dwie żółte kartki, usunął z boiska gracza gospodarzy Łukasza Chuptysia. Trzech zawodników Łysicy robi w tej drużynie różnicę. To bramkarz Bartłomiej Wróblewski, Mirosław Kalista i najlepszy strzelec Mariusz Jaros. Jeśli ma się w składzie takich piłkarzy, można wykorzystać problemy przeciwnika - dodał Grzegorz Włodarczyk.

Hetman Włoszczowa - Łysica Bodzentyn 2:5 (1:1)
Bramki: Marcin Jarmuda 43 karny, 66 karny - Mariusz Jaros 12, 53 karny, 75 Mirosław Kalista 63, 85 karny

Hetman: Dyras - G.Małek, Wroński, M.Małek - Cegieła (35. Chuptyś), Piotrowski (35. Rak), Jarmuda (85. Kubicz), Rajek, Orzeł, Walasek (77. Cholerzyński) - Samek (77. Krzysztofik)
Łysica: Wróblewski – Pietrzyk, Cielibała, Gryz, Kaczmarek, D. Chrzanowski, Trela, Taler (76. Garbacz), D. Kowalski (85. Kucała), Kalista, Jaros