Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

„Szansa” z Ostrowca zwycięzcą w prestiżowym konkursie edukacyjnym

Anna Śledzińska
Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa” z Ostrowca Świętokrzyskiego, zwyciężyło w szóstej edycji konkursu EDUinspiracje, organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

W latach 2013-2015 Stowarzyszenie „Szansa” realizowało projekt Gruntvig „European Citizen Today”.
W konkursie EDUinspiracje został nominowany w kategorii edukacja dorosłych. Konkurs ma za zadanie wyłonić i promować najlepsze, najbardziej wartościowe praktyki spośród projektów dofinansowywanych przez Fundację.
- W 2016 roku hasło konkursu to „Dobry rezultat – trwałe oddziaływanie”. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji nominowała pięciu kandydatów w każdej kategorii – mówi Remigiusz Woźniak, koordynator projektu „European Citizen Today”. - Braliśmy udział w pogłębionym wywiadzie, dotyczącym wpływu projektu na uczestników i ich środowisko oraz przeprowadzonych działań upowszechniających.

Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie „Szansa” w partnerstwie z organizacjami z Hiszpanii, Rumunii, Włoch, Portugalii i Cypru. Uczestnikami były dorosłe osoby niepełnosprawne i ich rodziny, a także kadra pracująca na co dzień z osobami niepełnosprawnymi w ramach działań oferowanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej.
- Projekt dotyczył bardzo istotnego społecznie tematu, jakim jest aktywna integracja osób niepełnosprawnych. Zachęcaliśmy ich do aktywności obywatelskiej i do pełnego udziału w procesie integracji europejskiej - mówi Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Zorganizowano warsztaty społecznościowe i spotkania edukacyjne na temat Karty Praw Podstawowych, spotkanie w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, warsztaty nauki języka angielskiego i niemieckiego, komputerowe, artystyczne, ekologiczne, historyczno-fotograficzne, sportowe, muzyczne, a także dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki uczestnictwu w międzynarodowej inicjatywie, ostrowczanie mieli możliwość zwiedzić inne kraje.

Gala wręczenia nagród odbyła się w czwartek, 17 listopada. Nagrodę zwycięzcom wręczyli sekretarz stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej Teresa Wargocka oraz Paweł Poszytek, dyrektor Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie