Szczęśliwe zwycięstwo lidera czwartej ligi w Pińczowie

Kamil Jóźwik
Piotr Stańczak
W meczu 20.kolejki czwartej ligi świętokrzyskiej Nida Pińczów przegrała z Neptunem Końskie 0:1 (0:0).

- Lider nie pokazał nic wielkiego. Byliśmy zespołem lepszym, ale niestety w piłce nie zawsze wygrywa lepszy. Oprócz przewagi i stwarzanych sytuacji, trzeba także mieć szczęście, a nam go zabrakło - podsumował trener Nidy Paweł Wijas. Co prawda już w siódmej minucie doskonałej okazji do objęcia prowadzenia nie wykorzystał Piotr Gardynik (słupek), ale przez większość meczu dominowali gospodarze. - Faktycznie, postawili nam bardzo trudne warunki - przyznał szkoleniowiec Neptuna Waldemar Szpiega.

Jedyny gol w niedzielnym pojedynku padł w 72 minucie gry. Piłkę po strzale Karola Armaty odbił przed siebie Adrian Zyguła, a dobitkę wykorzystał Krzysztof Pach. W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia Paweł Wysocki podyktował rzut karny za faul Karola Armaty na Konradzie Ciaci. - To była typowa przepychanka po rzucie rożnym. Takich sytuacji się nie gwiżdże - denerwował się trener Neptuna. Innego zdania, co oczywiste, był jego vis a vis. - Rozumiem protesty piłkarzy i trenera Neptuna, bo w przypadku rzutu karnego w 94 minucie, to zrozumiałe. Ale faul był ewidentny, Konrad został powalony w pół na ziemię - oceniał Paweł Wijas. Do niefortunnego strzelca "jedenastki" Mateusza Madeja (jego uderzenie obronił Łukasz Herda) nie miał jednak pretensji. - To młody chłopak, na pewno jeszcze nie jeden wykorzystany rzut karny przed nim. Cały zespół wygrywa, cały przegrywa, nie chcę szukać winowajców. Z gry mojej drużyny jestem zadowolony, nie mamy się czego wstydzić mimo porażki, to dobrze zwiastuje na dalszą część rundy - podkreślił trener pińczowskiego zespołu.

Nida Pińczów - Neptun Końskie 0:1 (0:0)
Bramka: Krzysztof Pach 72

Nida: Majcherczyk (65. Zyguła) - Mazur (28. Kempkiewicz, 70. Nogacki), Ciacia, Szafraniec, Motyl - Skowera, Wołczyk (70. Garula), Madej, Sobczyk (70. Gajda) - Dudzik, Sornat

Neptun: Herda - Skalski, Szymoniak, Maciejewski, Dutkiewicz - Gardynik (75. Pilarski) Armata, Szymkiewicz, Piwowar - Sroka (65. Kwiecień), Pach (80. Zieliński)

Sędziował: Paweł Wysocki

(Źródło:vivi24)