Szczypiorniści Wisły Sandomierz chcą pokonać Orła Przeworsk

(GLI)
 Bramkarz Daniel Skowron to silny punkt ekipy SPR Wisły Sandomierz.
Bramkarz Daniel Skowron to silny punkt ekipy SPR Wisły Sandomierz. Grzegorz Lipiec
W drużynie SPR Wisły Sandomierz nastroje są wyśmienite. Drużyna prowadzona przez Adama Węgrzynowskiego pokonała w miniony weekend AZS Politechnikę Świętokrzyską Kielce 27:25.

Sandomierscy szczypiorniści w połowie pierwszej rundy rozgrywek drugiej ligi są w czołowej trójce i nie zamierzają opuszczać miejsca w czubie tabeli.

Mecz z AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce wcale nie układał się od początku po myśli "Wiślaków". - Drużyna Politechniki bardzo dobrze się zaprezentowała. Fajnie grali taką dojrzałą piłkę ręczną w ataku pozycyjnym, mieli przemyślane akcje. W pierwszej połowie mieliśmy problemy z rozgrywaniem, prowadzenie zmieniało się na przemian, a w samej końcówce AZS prowadził nawet trzema bramkami (10:13). Dobrze, że jeszcze przed przerwą udało nam się zniwelować przewagę do jednej bramki, bo gdyby uciekli nam na trzy, cztery bramki, to byłoby nam trudno ich dogonić - komentuje Adam Węgrzynowski, trener sandomierzan. - Na początku drugiej połowy odrobiliśmy straty i wyszliśmy na prowadzenie dyktując warunki gry. Na końcu było trochę nerwów, ale mamy dwa punkty i to jest najważniejsze.

Teraz przed piłkarzami ręcznymi Wisły kolejny mecz. W sobotę, 22 listopada, o godzinie 18 sandomierzanie zagrają z przedostatnim w tabeli Orłem Przeworsk.

Trener Adam Węgrzynowski po raz kolejny przestrzega, że spotkania z teoretycznie słabszymi rywalami wcale nie są łatwe. - Nie możemy sobie pozwolić na porażkę, a wyjazd do Przeworska nie będzie łatwy. Miejscowi pewnie będą chcieli zdobyć cenne punkty, a my musimy się wystrzegać błędów, przez które można przegrać całe spotkanie - komentuje trener.