Szczypiornistki KSS Kielce przegrały z SPR Lublin 24:28. Zagrają o miejsca 5-8 (zdjęcia)

Redakcja
Szczypiornistki KSS Kielce (ciemne koszulki) powalczyły w sobotę z SPR Lublin.
Szczypiornistki KSS Kielce (ciemne koszulki) powalczyły w sobotę z SPR Lublin. Fot. Sławomir Stachura
Nie było w sobotę niespodzianki w hali przy ulicy Krakowskiej w Kielcach. Szczypiornistki KSS Kielce przegrały z SPR Lublin 24:28 (15:14) i przegrały rywalizację play off do dwóch zwycięstw. Zagrały jednak o niebo lepiej niż w Lublinie, gdzie tydzień temu uległy gospodyniom aż 20 bramkami.

- Dziś dziewczyny stanęły na wysokości zadania, a w pierwszej połowie spisały się rewelacyjnie i prowadziły. Wiadomo, że Lublin ma lepszy zespół, bardziej doświadczony i był faworytem play off. Ale dziś zmazaliśmy plamę po meczu w Lublinie gdzie przegraliśmy aż 28:48- ocenił Zdzisław Wąs, trener kieleckich szczypiornistek

Po zwycięstwie w Kielcach SPR Lublin awansował do najlepszej czwórki ekstraklasy i grał będzie o medale, a drużyna KSS rywalizować będzie o miejsca 5-8. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie kielczanki wywalczyły piąte miejsce w rozgrywkach.

W sobotnim meczu kielczanki były osłabione, gdyż na turnieju mistrzostw Polski juniorek w Płocku grała obrotowa Joanna Drabik, a skrzydłowa Marzena Paszowska nabawiła się urazu na piątkowym treningu. Złamała palec i jest już po operacji. Czeka ją teraz kilka tygodni przerwy.

KSS Kielce - SPR Lublin 24:28 (15:14)
KSS: Kawka, Muszioł, Kozieł - Pokrzywka, Lalewicz 2, Piechnik 2, Młynarczyk 5, Kot 1, Rosińska 2, Skrzyniarz 5 (3k), Nowak, Agova 7, Woźniak.
SPR: Baranowska, Gawlik - Danielczuk 3, Małek 3 (1 k), Kocela, Wilczek 1, Rola 2, Majerek 6, Wojdat, Stasiak 6, Repelewska 3, Nestsiaruk 1 (1k), Wojtas 3.
Sędziowali: Arkadiusz Sołotko i Rafał Puszkarski (Legionowo).