Szczypiornistki KSS lepsze od Płocka

/PK/
Znów kielecka ekipa pokonała zespół z Płocka dwiema bramkami. Tym razem na finałach mistrzostw Polski juniorek młodszych w piłce ręcznej, które odbywają się w Obornikach.

KSS Kielce - Jutrzenka Płock 25:23 (10:14)

KSS: Januchta, Sobczyk, Kos - Jackowska 5, Kaźmiruk 6, Mochocka 2, Hynek 4, Kuranda, Sobierajska 1, Kosmala 5, Bortnowska 2.

W drugim meczu na finałach kielczanki odnotowały pierwsze zwycięstwo. - Mimo że dziewczyny zagrały słabiej, niż w pierwszym, przegranym 38:42 meczu z Łączpolem Gdynia, przede wszystkim mniej zespołowo - mówiła trenerka naszego zespołu, Monika Ciszek. Do przerwy czterema golami prowadziły płocczanki, ale potem nasze zawodniczki wzięły się do odrabiania stat. Wyrównały w 44 minucie (18:18), pierwszy raz wyszły na prowadzenie w 52 (21:20), a potem zdobyły trzy bramki z rzędu, co rozstrzygnęło mecz.

W środę KSS gra decydujący o awansie do półfinałów mecz ze Zgodą Ruda Śląska.