Sześć medali skarżyskich karateków w Kobierzycach (zdjęcia)

Piotr STAŃCZAK, [email protected]
Medaliści oraz uczestnicy turnieju w Kobierzycach wraz z trenerem Zbigniewem Zaborskim. Piotr Stańczak
Reprezentanci Skarżyskiego Klubu Sportów Walki z powodzeniem rywalizowali w międzynarodowym turnieju dzieci, młodzików, juniorów oraz pierwszy krok seniorów w Kobierzycach.
Medale skarżyskich karateków w Kobierzycach

W zawodach rywalizowało 407 karateków z 38 klubów. Spośród jedenastu skarżyszczan sześcioro stanęło na podium. W finale najmłodszej kategorii chłopców 6-7 lat zmierzyło się dwóch naszych wojowników. Albert Malik pokonał na punkty Szymona Zycha. - Decydowało większe turniejowe doświadczenie Alberta. Wcześniej w drodze do finału stoczył pięć walk, pokonał m.in. Niemca, Szweda, Rosjanina - wyliczał trener skarżyszczan Zbigniew Zaborski.

W kategorii kadetów 12-13 lat (waga do 46 kilogramów) na najwyższym stopniu podium stanął Bartosz Suligowski, który wszystkie swoje pojedynki rozstrzygał przed czasem!

Srebrny medal, oprócz Zycha zdobył jeszcze Jakub Tąporkiewicz (8-9 lat, do 30 kg). Po brązowe sięgali: Julia Domagała (8-9 lat, do 30 kg) oraz Maciej Kątek (seniorzy, pierwszy krok, do 80 kg). Ten ostatni zdobył pierwszy swój medal w ogólnopolskich zmaganiach. - Z Kobierzyc wróciliśmy zadowoleni. W maju planujemy powalczyć w krajowych turniejach w Końskich oraz w Warszawie, natomiast w czerwcu chcemy zorganizować taki w Niekłaniu koło Stąporkowa. W tej miejscowości mamy swoją sekcję - zapowiada sensei "Zaborek".