Sześć medali zapaśników Czarnych Połaniec na Słowacji

/dor/
Zapaśnicy Czarnych Połaniec z dobrej strony pokazali się na zawodach na Słowacji. Zajęli kilka miejsc na podium. Archiwum prywatne
Kolejny udany start w tym roku zanotowali najmłodsi zapaśnicy Czarnych Połaniec. Tym razem na Międzynarodowym Turnieju w Starej Lubovni na Słowacji.

W zawodach tych Czarnych Połaniec reprezentowała 14- osobowa drużyna, składająca się z dwunastu młodzików i dwóch młodziczek. O zwycięstwo rywalizowało szesnaście reprezentacji klubowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji.

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy klubu z Połańca wywalczyli szóste miejsce z dorobkiem 25 punktów. Jeśli chodzi o występy indywidualne, czterech zapaśników z Połańca dotarło do walk finałowych i niewiele brakowało, aby wywalczyli upragnione pierwsze miejsce. Szala zwycięstwa przechyliła się jednak na stronę przeciwników i ostatecznie zajęli drugie lokaty. - Jestem bardzo zadowolony z występu naszych zawodników. W konfrontacji z mocnymi rywalami z zagranicy pokazali się z dobrej strony - powiedział Tadeusz Szkwarek, jeden z trenerów zapaśników Czarnych.

Indywidualnie miejsca na podium zajęli: Izabela Skotnicka II - miejsce w kategorii wagowej do 42 kilogramów, Patryk Jurkowski - II miejsce do 33 kilogramów, Karol Czegus - II miejsce do 47 kilogramów, Wiktor Służalski - II miejsce do 66 kilogramów, Piotr Adaś - III miejsce do 35 kg, Ola Skotnicka - III miejsce do 42 kilogramów.