Sześcioletni Kubuś z Lelusina w gminie Chęciny walczy z...

  Sześcioletni Kubuś z Lelusina w gminie Chęciny walczy z ostrą białaczką. Pilnie potrzebna krew!

  klum

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Sześcioletni Kubuś z Lelusina w gminie Chęciny walczy z ostrą białaczką. Pilnie potrzebna krew!
  1/5
  przejdź do galerii

  ©archiwum prywatne

  To miał być piękny, wyjątkowy czas. 3 września Kubuś Pasterczyk z Lelusina w gminie Chęciny po raz pierwszy poszedł do zerówki. Niestety jego radość nie trwała długo. Dwa dni po rozpoczęciu nauki bardzo źle się poczuł. Okazało się, że zaatakował go wyjątkowo groźny wróg.


  Ostra białaczka limfoblastyczna – ta diagnoza była strzałem w serce dla samotnie wychowującej go mamy. Kobieta prosi o oddawanie krwi, bo Kubuś przez 7 miesięcy będzie potrzebował aż dwóch woreczków dziennie. Kubuś natomiast prosi o przyniesienie do szpitala samochodzików, bo tylko one sprawiają mu teraz radość.

  Poczuł się źle na spacerze

  Mirosława Pisarczyk, mama Kubusia nie może pogodzić się z chorobą syna ale wierzy, że z białaczką można wygrać. – Nic nie wskazywało na to, że Kuba jest chory. 5 września zadzwoniła do mnie pani z zerówki, żebym odebrała go wcześniej, bo źle się poczuł na spacerze – opowiada mieszkanka Lelusina. W domu chłopiec narzekał na ból nóżek i w pewnym momencie zrobił się potwornie blady. - Zabraliśmy go do pani doktor, która od razu zleciła badania krwi. Po dwóch godzinach już wiedzieliśmy, że jest źle. Bardzo źle – mówi mama chłopca.

  „Nie wiedziałam, jak powiedzieć synowi, że jest chory”

  Pierwsze chwile po usłyszeniu diagnozy były koszmarem. Jak to możliwe, że mój syn jest chory? Przecież on nawet nigdy nie leżał szpitalu – zastanawiała się pani Mirosława nie wiedząc, jak ma powiedzieć synowi, że ma białaczkę. – Powiedziałam mu, że jego „krewka” się popsuła i będzie trzeba ją wymienić. Jak na razie to wystarczyło ale syn jest bardzo rozdrażniony wszystkimi badaniami i zastrzykami – mówi mama chłopca.

  Zróbmy radość Kubusiowi. Podarujmy mu samochodzik

  Pani Mirosława wspomina, że radość w oczach syna zobaczyła na nowo dopiero wtedy, kiedy Kubuś dostał w prezencie mały samochodzik. – Syn na chwilę zapomniał, że jest w szpitalu i nie może chodzić do szkoły z kolegami. Znów poczuł się beztroskim dzieckiem – mówi pani Mirosława i prosi ludzi dobrego serca, którzy chcą wywołać uśmiech na jego twarzy o podarowanie mu jakiegoś samochodziku. – Jestem przekonana, że dzięki temu Kubusiowi będzie łatwiej znieść długi pobyt w szpitalu. Ważne, aby zabawka była zapakowana i wcześniej nieużywana. Kubuś musi się teraz „trzymać z daleka od bakterii” – wyjaśnia.

  Pani Mirosława jest w bardzo trudnej sytuacji. Wychowuje Kubusia samotnie, jego ojciec jest całkowicie pozbawiony praw rodzicielskich. Osoby, które chcą podarować chłopcu autko lub pomóc w inny sposób mogą kontaktować się z jego mamą pod numerem 881 295 809.

  Pomóż. Oddaj krew

  Krew ABRH+ oraz płytki krwi ABRH+/- można oddawać w godzinach pracy stacji krwiodawstwa w Kielcach z ukierunkowaniem dla Kuby Pasterczyka przebywającego na oddziale Hematologiczno – Onkologicznym w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii w Kielcach.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  Podniebna gmina Łopuszno [WIDEO, ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA]

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się