Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła z Oblęgorka z dofinansowaniem. Będą wycieczki, warsztaty i wieczory poetyckie dla uczniów

Bartłomiej Bitner
Bartłomiej Bitner
Zespół Placówek Oświatowych w Oblęgorku otrzymał 10 tysięcy złotych dofinansowania z programu „Niepodległa”.
Zespół Placówek Oświatowych w Oblęgorku otrzymał 10 tysięcy złotych dofinansowania z programu „Niepodległa”. Archiwum
Wycieczki popularno-naukowe, warsztaty, wystawy czy wieczory poetyckie. Między innymi takie formy zajęć dla uczniów będzie realizować Zespół Placówek Oświatowych w Oblęgorku, bo otrzymała 10 tysięcy złotych dofinansowania z programu dotacyjnego „Niepodległa”.

Program „Niepodległa” ma na celu wspieranie działań o charakterze kulturowym, artystycznym i edukacyjnym, które związane są z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Realizacja projektu przez szkołę w Oblęgorku będzie miała różne formy.

– Zostaną zorganizowane wycieczki popularno-naukowe śladami Józefa Piłsudskiego i szlakiem marszu I Kompanii Kadrowej. W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach odbędą się ciekawe warsztaty o tematyce niepodległościowej, w których wezmą udział nasi uczniowie – wymienia Henryka Cisowska, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Oblęgorku.

Uczestnicy programu wezmą również udział w warsztatach plastycznych „W narodowych barwach”, a także w debatach uczniowskich i koncercie pieśni patriotycznych „Z niepodległą na ustach”. Zorganizowana zostanie również wystawa o tematyce niepodległościowej oraz sesja popularno-naukowa „Polaków droga do wolności”.

– Miłośnicy aktywności fizycznej wezmą udział w biegu niepodległościowym, a fani literatury w wieczorku poetyckim „Święta miłości kochanej ojczyzny” – dodaje Henryka Cisowska.

W ramach realizacji projektu szkoła planuje zaprosić do współpracy lokalną społeczność, w tym Stowarzyszenie Kobiet Jagienka z Oblęgorka, Stowarzyszenia Skałka z Oblęgora, Ochotniczą Straż Pożarną z Oblęgorka oraz osoby związane z Pałacykiem Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

– Zamierzamy wspólnie podjąć inicjatywy mające na celu popularyzację wiedzy na temat procesów odzyskania przez Polskę niepodległości, uwzględniając konteksty regionalne i wzmacniając w ten sposób poczucie wspólnoty lokalnej – dodaje dyrektorka.

Jak podkreśla wójt gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk, tego typu inicjatywy są bardzo ważne i mocno wspierane przez samorząd gminy. – Rok 2018 jest wyjątkowym, bo jubileuszowym czasem obchodów stu lat niepodległej Polski. Jest też doskonałą okazją do aktywizacji zarówno dzieci i młodzieży, jak i lokalnego społeczeństwa we wspólne działania. Cieszę się, że do gminy Strawczyn trafiło znaczące dofinansowanie, które pozwoli te inicjatywy zrealizować – podsumowuje wójt.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Pałeczki w dłoń! Co wiesz o kuchni azjatyckiej? [Quiz]





Wynajem mieszkania – 10 rzeczy, na które zwrócić uwagę





TOP 12 NAJGORSZYCH zabaw weselnych. W co nie bawić się podczas oczepin?





TOP 7 grzechów kierowców ROWERZYŚCI kontra KIEROWCY SAMOCHODÓW ZDJĘCIA





Muzyczni skandaliści. TOP 9 skandalistów ze świata muzyki






TOP 10 UCZELNI Gdzie studiować, żeby zarabiać najwięcej na etacie?



ZOBACZ TEŻ: 60 SEKUND BIZNESU - BRAKUJE RĄK DO PRACY

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie