Szkolne sztafety pływały w Ostrowcu (zdjęcia)

Waldemar Frańczak
Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt ze szkół gimnazjalnych zajęło Publiczne Gimnazjum nr 4 w Ostrowcu Św. Waldemar Frańczak
Podwójnymi zwycięstwami PSP nr 25 w Kielcach oraz PG nr 4 w Ostrowcu Św. zakończył się Finał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkół Podstawowych oraz Gimnazjalnych dziewcząt i chłopców w sztafetowych zawodach pływackich.

Zawody odbyły się w czwartek, 3 grudnia, na pływalni "Rawszczyzna" w Ostrowcu Św. Wzięło w nich udział 12 drużyn z 7 szkół podstawowych oraz 10 drużyn z 5 szkół gimnazjalnych. Uczniowie szkół podstawowych pokonywali 8x25 m stylem dowolnym, a szkół gimnazjalnych 10x25m stylem dowolnym.

Wśród dziewcząt ze szkół podstawowych najlepsze okazały się zawodniczki PSP nr 25 w Kielcach, które wyprzedziły kolejno: PSP w Połańcu, PSP nr 5 w Ostrowcu Św., PSP nr 7 w Ostrowcu Św., PSP nr 3 w Busko Zdroju, PSP nr 1 w Końskich. PSP nr 4 w Sandomierzu została zdyskwalifikowana za przedwczesny start.

W kategorii chłopców ze szkół podstawowych również triumfowali reprezentanci PSP nr 25 w Kielcach. W pokonanym polu zostawili kolejno: PSP nr 1 Sandomierz, PSP nr 1 w Końskich, PSP nr 5 w Ostrowcu Św. i PSP w Połańcu.

W kategorii szkół gimnazjalnych równych sobie nie mieli reprezentanci PG nr 4 w Ostrowcu Św. Dziewczęta wyprzedziły: PG nr 2 w Jędrzejowie, SG nr 1 w Busko Zdroju i koleżanki z drugiego zespołu PG 4. Chłopcy natomiast pokonali: PG nr 3 w Ostrowcu Św., PG nr 1 w Sandomierzu, PG nr 2 w Jędrzejowie i PG nr 1 w Busku Zdroju.