Szlachetna Paczka z Urzędu Marszałkowskiego dla mieszkanki...

  Szlachetna Paczka z Urzędu Marszałkowskiego dla mieszkanki powiatu koneckiego

  s

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zarząd województwa i pracownicy Urzędu Marszałkowskiego
  1/4
  przejdź do galerii

  Zarząd województwa i pracownicy Urzędu Marszałkowskiego ©archiwum

  Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskie po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”, która pozwala potrzebującym godnie przeżyć święta. W ramach zbiórki wśród pracowników urzędu wolontariusze zebrali ponad 4,4 tysiące złotych. Za ta pieniądze zostaną kupione dary dla mieszkanki powiatu koneckiego.
  – Miarą wartości każdego z nas jest to, ile możemy od siebie dać – mówił marszałek Andrzej Bętkowski podczas przekazania darów w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Dary, które przekazali przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś, marszałek Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik oraz członkowie Zarządu Województwa Mariusz Gosek i Marek Bogusławski oraz wolontariusze Urzędu Marszałkowskiego trafią do samotnej mieszkanki powiatu koneckiego.

  – Cieszę się, że Urząd Marszałkowski w różnych formach niesie pomoc osobom potrzebującym.
  Pomagaliśmy dzieciom chorym onkologiczne, a teraz w ramach akcji „Szlachetna paczka” wspieramy samotną mieszkankę z naszego województwa. To wspaniały dar serca od nas wszystkich – mówił marszałek Andrzej Bętkowski

  Pani Basia, do której trafi paczka utrzymuje się jedynie z emerytury rolniczej po swoim niedawno zmarłym mężu. Od dłuższego czasu zmaga się z różnymi chorobami, najpoważniejsze to wysokie nadciśnienie tętnicze i uraz kręgosłupa. Ze względu na żałobę i trudną sytuację finansową nie jest w stanie poradzić sobie z trudnościami. Nie ma przy sobie żadnej bliskiej rodziny. Po odliczeniu kosztów leczenia i utrzymania mieszkania miesięcznie na życie pozostaje jej 131 złotych.

  Zakupy umożliwią pani Basi Święta Bożego Narodzenia spędzić w spokoju, nie martwiąc się o podstawowe produkty, których na co dzień brakowało.

  – Każda akcja, która niesie pomoc ludziom potrzebującym jest bezcenna. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę szlachetną inicjatywę – mówił przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś.

  Za zebrane pieniądze zostały zakupione wszystkie rzeczy, których pani Basia potrzebowała: kołdry, komplety pościeli, ręczniki, poduszki, koce, obrus, serwetki, odzież – kurtka zimowa, buty, czapka, rękawiczki, sweter. Zakupiona została także pralka, robot kuchenny, telefon oraz podstawowe produkty spożywcze i środki czystości.

  Akcję przeprowadzili pracownicy Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

  Pani Basia została wybrana spośród wskazanych jako potrzebujące pomocy na stronach internetowych akcji “Szlachetna paczka”. Inicjatywa jest projektem Stowarzyszenia WIOSNA, który dociera do prawdziwej, często ukrytej biedy. Akcja pomaga rodzinom, które często są wielodzietne, z niepełnosprawnym, lub chorym dzieckiem oraz do samotnych rodziców. „Szlachetna paczka” dociera też do osób starszych, samotnych, niedołężnych, dotkniętych nieszczęściem.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

  Źródło:vivi24  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Wideo

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się