Szołowski ze "srebrem", Pytel z "brązem" w mistrzostw Polski w triathlonie

/SAW/
Filip Szołowski na mecie mistrzostw Polski w Górznie. (Fot. archiwum prywatne)
Dwa medale wywalczyli świętokrzyscy triathloniści w mistrzostwach Polski, które odbyły się w Górznie. Srebrny medal zdobył w kategorii seniorów Filip Szołowski z Akweduktu Kielce, a brązowy Maria Pytel ze Starachowic w kategorii pań.

Mistrzostwa odbyły się na dystansie olimpijskim - 1,5 km pływanie, 40 km jazda na rowerze, 10 km bieg. Filip przegrał jedynie z Sylwestrem Kusterem z ASZ AWF Katowice. Na czwartej pozycji uplasował się inny podopieczny trenera Andrzeja Szołowskiego z Akweduktu - Przemek Szymanowski, piąty był Mikołaj Luft, dziewiąty Dominik Szymanowski, a 22. Marcin Ławicki (wszyscy Akwedukt). Maria Pytel która kiedyś również reprezentowała Akwedukt zajęła trzecie miejsce, a w mistrzostwach startowała w barwach Centrum Zdrowia Vita Starachowice.