Szóste miejsce MUKS UNII Busko w Dużej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej [ZDJĘCIA]

Mateusz Dudek
MUKS UNIA Busko-Zdrój
19 października na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się szósta, finałowa runda XVIII Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Z sukcesami startowali w niej zawodnicy MUKS UNII Busko-Zdrój.

UNIĘ Busko-Zdrój reprezentowała ekipa trenowana przez Adriana Szumilasa w składzie: Milena Skoczylas, Michalina Kuc, Angelika Brutkowska, Igor Litwiński, Jakub Bisikiewicz, Amelia Kwiatkowska, Mikołaj Przodo i Mieszko Papier. Rywalizowali oni ze 144 pływakami z 9 klubów pływackich województwa świętokrzyskiego.

W trakcie rozgrywek zobaczyć można było 316 startów indywidualnych w 7 konkurencjach i 28 wyścigów sztafetowych. Zawodnicy MUKS UNIA wykazali się wysoką formą zdobywając:
Amelia Kwiatkowska: 1 miejsce za dystans 50 m stylem klasycznym, 3 miejsce za dystans 200 m stylem zmiennym;
Mieszko Papier: 2 miejsce za dystans 200 m stylem grzbietowym, 2 miejsce za dystans 400 m stylem zmiennym;
Mikołaj Przodo: 2 miejsce za dystans 50 m stylem klasycznym, 2 miejsce za dystans 200 m stylem zmiennym;
Milena Skoczylas: 3 miejsce za dystans 100 m stylem motylkowym.

Sztafeta dziewcząt w składzie: Milena Skoczylas, Amelia Kwiatkowska, Angelika Brutkowska, Michalina Kuc, zdobyła 3 miejsce za dystans 4 x 200 m stylem dowolnym w kategorii 13 lat. Za ten sam dystans Mieszko Papier, Jakub Bisikiewicz, Igor Litwiński i Mikołaj Przodo zdobyli miejsce 5.

XVII Edycję Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej wygrali pływacy z KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W czołówce uplasowały się również klubu Barakuda Starachowice i Salos Cortile Kielce. Po zakończonych rozgrywkach, MUKS UNIA widnieje na miejscu 6.

W klasyfikacji indywidualnej tegorocznych , pływackich zmagań, dwoje naszych zawodników wywalczyło wysokie, choć najgorsze dla sportowców, 4 miejsca. W kategorii 12 - latków byli to Amelia Kwiatkowska i Mikołaj Przodo. W zestawieniu zawodników 13 - letnich Mieszko Papier zajmuje 7 pozycję.

Koniec Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej motywuje do dalszej pracy. Najstarsi buscy pływacy intensywnie przygotowują się do Zimowych Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego, które odbędą się 16 - 17 listopada na pływalni "FOKA" w Kielcach.