Tadeusz Szkwarek mistrzem Polski weteranów w zapasach

Dorota Kulaga
Tadeusz Szkwarek zdobył złoty medal w zapasach na Mistrzostwach Polski Weteranów. Archiwum prywatne
W Warszawie odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Polski Weteranów w zapasach. W turnieju tym brało udział wielu znakomitych zawodników, między innymi dwukrotny medalista olimpijski, świata, Europy i Polski Andrzej Wroński.

Cel jaki przyświecał tej sportowej imprezie to wyłonienie mistrzów Polski weteranów na 2017 rok oraz aktywacja i integracja środowiska miłośników zapasów - byłych zawodników.

Swą obecnością turniej zaszczycił również Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron. Jest to najbardziej rozpoznawalna  postać Polskich zapasów: wicemistrz olimpijski, 6-krotny medalista mistrzostw świata,  7-krotny  medalista mistrzostw Europy, trener i sędzia zapasów.

Mistrzostwa zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: grupa A - 35-45 lat, grupa B - powyżej 46 lat. W imprezie rywalizował Tadeusz Szkwarek z Czarnych Połaniec.

Spisał się bardzo dobrze. Wywalczył złoty medal w grupie B. - Impreza ta dostarczyła wielu wzruszeń nie tylko zawodnikom, ale także widzom. Na zawody do Warszawy Tadeusz Szkwarek wybrał się z żoną Bożeną, która przez cały czas dopingowała swojego męża i mocno wspierała.

- Cieszę się z Jego wygranej, a wszystkim uczestnikom turnieju szczerze gratuluję zapału, z jakim podchodzą do swojej zapaśniczej pasji - powiedziała Bożena Szkwarek.