Tak kibicowaliście Koronie Kielce w meczu z Lechią Gdańsk w PKO Ekstraklasie. Na Suzuki Arenie były ogromne emocje. Korona wygrała 1:0

Dorota Kułaga
Kibice Korony na Suzuki Arenie na meczu z Lechią Gdańsk.
Kibice Korony na Suzuki Arenie na meczu z Lechią Gdańsk. Kamil Bielaszewski
Kibice Korony Kielce, którzy wybrali się w sobotę na Suzuki Arenę, z pewnością nie żałowali. Obejrzeli emocjonujący pojedynek i zwycięstwo Żółto-Czerwonych z Lechią Gdańsk 1:0.

Zdjęcia kibiców Korony Kielce z meczu z Lechią Gdańsk

Korona Kielce wygrała bardzo ważny mecz w walce o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie i zrobiła mały krok do realizacji tego celu. Bramkę w 27 minucie zdobył ładnym strzałem rumuński pomocnik Ronaldo Deaconu. Od 60 minuty, po czerwonej kartce Kyryło Petrowa, gospodarze grali w dziesiątkę. Ale mądrze i z ogromną determinacją bronili się, mając też duże wsparcie z trybun.

Zobaczcie efektowną bramkę Ronaldo Deaconu

– Wygrana w tym meczu była najważniejsza, bo wiadomo w jakiej jesteśmy sytuacji. Zrobiliśmy kolejny mały kroczek. Dopiero teraz zaczyna się prawdziwa zabawa. Jesteśmy mega zadowoleni. Broniliśmy się przez 40 minut. Dobrze to robiliśmy. Szczęście też było przy nas. Dziękuję za wsparcie kibiców. Ono było odczuwalne przez całe spotkanie

– powiedział po meczu Kamil Kuzera, trener ekstraklasowej Korony Kielce.

Na spotkaniu była tez grupa 450 kibiców Lechii Gdańsk. Ale oni, w przeciwieństwie do gospodarzy, nie mieli powodów do zadowolenia.