Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tak mógłby wyglądać hotel przy zbiorniku wodnym w Niekłaniu Wielkim w gminie Stąporków. Zobacz wizualizacje

Redakcja Polska Press
Projekt jest pracą inżynierską Julii Stępień na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach
Projekt jest pracą inżynierską Julii Stępień na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach Wizualizacje
Tak mógłby wyglądać hotel zlokalizowany przy zbiorniku wodnym na terenie Niekłania Wielkiego w gminie Stąporków. Prezentujemy projekt będący pracą inżynierską Julii Stępień na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

Prezentujemy projekty z Kielc i województwa świętokrzyskiego, wykonane przez przyszłych architektów

Przypomnijmy, że w cyklu naszych prezentacji chcemy przedstawiać Czytelnikom prace studentów architektury Politechniki Świętokrzyskiej, którzy w sposób niczym nieograniczony prezentują pomysły kształtowania architektury kieleckiej. Chcemy pokazywać projekty z Kielc i województwa świętokrzyskiego, wykonane przez przyszłych architektów.

Spojrzenie młodych osób, które wkrótce staną się kreatorami naszej przestrzeni, jest niezwykle cenne: wychodzi poza utarte schematy realizacyjne, wskazuje nowe kierunki rozwoju, inspiruje.

Prezentowane projekty mają się stać głosem w dyskusji na temat architektury naszego miasta, inspiracją dla inwestorów, kierunkiem dla władz oraz miłą lekturą dla Czytelników.

Prezentowaliśmy już:

Dziś kolejny projekt.

Hotel przy zbiorniku wodnym na terenie Niekłania Wielkiego w gminie Stąporków

Studentka zaproponowała zabudowę hotelową wykorzystując atrakcyjny, niezagospodarowany teren. Kompleks składa się z budynku głównego oraz budynków indywidualnego wypoczynku. W budynku głównym zaproponowała pokoje wypoczynkowe, basen, siłownię, strefę masażu, kawiarnię, salę rozrywkową i restaurację. Pozostałe obiekty to małe budynki rozlokowane dookoła zbiornika wodnego.

Budynki te są jednolokalowe, dwukondygnacyjne, połączone ze sobą przeszklonym mostkiem prowadzącym do hallu budynku głównego. Domki położone po drugiej stronie jeziora są dwulokalowe ze wspólnym ogrodem zimowym, który latem dzięki przesuwnym ścianom pełni funkcję dodatkowego tarasu. Część z domków ma bezpośredni dostęp do plaży przy brzegu zbiornika.

Budynki zostały zaprojektowane tak, aby miały jak najwięcej przeszkleń, umożliwiając ludziom stały kontakt z naturą.
Na terenie zaproponowano ścieżki, miejsca do fitnessu, boiska, można wypożyczyć łódkę. Autorka zwracała szczególną uwagę na jak najmniejszą ingerencję w zastaną zieleń.

Przeczytaj też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie