Tancerze z Kielc z sukcesami na Krajowych Mistrzostwach w Szczecinie

dota
W kategorii show dance miniformacje 30 plus Trzpioty Fame, w składzie: Agata Mrozik, Aleksandra Ogawa, Marta Kubicka, Beata Polak, Agnieszka Dygas i Joanna Grela zdobyły tytuł Mistrzyń Polski. archiwum prywatne
Mistrzowskie tytuły dla Szymona Pacholca ze Studia Tańca Verso oraz miniformacji Trzpioty Fame. Za nami Krajowe Mistrzostwa IDO Jazz Dance, Show Dance Produkcje i Mini Produkcje, które odbyły się w dniach 10-12 kwietnia w Szczecinie.
Szymon Pacholec ze Studia Tańca Verso zajął pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski w kategorii show dance powyżej 16 lat. Nieustannie trzyma wysoki poziom i powiększa liczbę swoich medali. Dawid Łukasik

(fot. Dawid Łukasik)

Organizatorem turnieju była Polska Federacja Tańca. Do stolicy województwa zachodniopomorskiego zjechali najlepsi tancerze z Polski. W tym gronie znalazło się Studio Tańca i Akrobatyki Trzpioty. W kategorii show dance miniformacje 30 plus Trzpioty Fame, w składzie: Agata Mrozik, Aleksandra Ogawa, Marta Kubicka, Beata Polak, Agnieszka Dygas i Joanna Grela zdobyły tytuł Mistrzyń Polski. Sędziów oczarowały choreografią "Jazzowo tak ludowo" i tym samym zakwalifikowały się do kadry narodowej i na mistrzostwa świata na Gibraltarze.

Dobrze poradzili sobie także mali tancerze. Dziecięca grupa Trzpioty wystąpiła w kategorii produkcje z choreografią "Atlantyda" - wywalczyła czwarte miejsce i również znalazła się w kadrze narodowej. Warto wspomnieć również o czwartym miejscu, które wytańczył duet Daria Surlej i Iwo Grela. Startował w kategorii show dance duetów dzieci do lat siedmiu. Zaprezentował on taneczną wersję bajki o "Wilku i zającu". Choreografie przygotowały: Małgorzata Sosnowiec oraz Małgorzata i Agnieszka Boruń.

Do Szczecina pojechała też silna ekipa ze Studia Tańca Vero z Kielc: 30 tancerzy, którzy łącznie przygotowali 21 prezentacji. Ich najważniejsze osiągnięcia to między innymi: pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski w kategorii show dance powyżej 16 lat oraz czwarte miejsce w kategorii solo jazz powyżej 16 lat, które wytańczył Szymon Pacholec. Z kolei Verso Master zajął czwarte miejsce w kategorii małe grupy show dance powyżej 16 lat. Na tej samej lokacie, ale w kategorii duety show dance powyżej 16 lat znaleźli się: Zuzanna Kokoszka i Szymon Pacholec. Natomiast Zuzanna Kokoszka zajęła siódme miejsce w kategorii solo show dance powyżej 16 lat.

- Tak wysokie wyniki, zwłaszcza w show dance, kwalifikują naszych tancerzy do udziału w Mistrzostwach Europy (Gibraltar) i Świata (Niemcy) - mówi Dorota Krzysztofik ze Studia Tańca Verso, która przygotowywała młodzież do tego występu.

Mistrzostwa Polski w Szczecinie były debiutem na imprezie tej rangi grupy Verso Kids. Jej tancerze zajęli dziewiąte miejsce w kategorii małe grupy jazz dance do 11 lat, a dziesiąte w kategorii małe grupy show dance do 11 lat. Dzieci przygotowywały trenerki: Aneta Wrzosek-Lesińska i Ewa Nowak.