Tatiana Pluta najlepsza w kwalifikacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

/dor/
Zawodniczki z Kielecczyzny startowały w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. Były to: Tatiana Pluta (Star Starachowice), Kinga Syska (Skalnik Wiśniówka) i Angelika Strzelecka (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski).

Pierwsza z nich wywalczyła złoty medal w wadze 48 kilogramów, Kinga Syska startowała w kategorii 75 kilogramów i zdobyła brązowy medal, natomiast zawodniczka z Ostrowca zajęła miejsce 5-8.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2016 odbędzie się w Ustrzykach Śląskich w dniach 4-8 lipca, wszystkie trzy zawodniczki będą na niej reprezentowały województwo świętokrzyskie.