Tenis stołowy jest ich pasją

Agnieszka Kuraś
Zwycięzcy turnieju  w kategorii  roczników 2000-2002.
Zwycięzcy turnieju w kategorii roczników 2000-2002.
48 zawodników z Goźlic, Szydłowa, Klimontowa, Potoka, Oleśnicy i Staszowa wzięło udział w III Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Staszowie.

Sędzią głównym zawodów był Zbigniew Gajek. Turniej rozegrano w 3 kategoriach wiekowych. W rywalizacji uczniów szkół podstawowych, roczniki 2003 i młodsi, zwyciężył Patryk Konecki z Goźlic pokonał on Bartosza Polaka ze staszowskiej „jedynki”. 3 miejsce zajął Kuba Hawryluk ze staszowskiej „trójki”. Wśród dziewcząt najlepsza była Martyna Masak z Goźlic, pozostałe miejsca na podium zajęły Oliwia Kuca i Marta Kopyto z Kurozwęk.

W kategorii 13-15-latków 1. miejsce zajął Michał Pytowski, 2. Stanisław Kręcisz, a 3. Michał Gardyński, wszyscy z Szydłowa. W finale rywalizacji dziewcząt spotkały się uczennice staszowskiego Gimnazjum numer 2. Lepsza była Izabela Jastrząb, która pokonała Wiktorię Stanetę. 3. miejsce wywalczyła Emilia Figacz z Klimontowa. W kategorii open wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Wioletta Gardyńska uczennica liceum imienia Słowackiego w Kielcach, która pokonała Ilonę Opatowicz reprezentującą staszowski „ekonomik”. Wśród mężczyzn zwyciężył Kamil Woźniak z Potoka, 2. miejsce zajął Krystian Pietrucha ze Staszowa, a 3. Patryk Kajderowicz z Oleśnicy.