Tomasz Gawroński z Jędrzejowa wygrał w 8. Cracovia Półmaraton Królewski wśród niesłyszących. Zobacz zdjęcia

Mateusz Zapart
W 8. Cracovia Półmaraton Królewski w kategorii niesłyszących Tomasz Gawroński z Jędrzejowa zdobył pierwsze miejsce. Więcej na kolejnych zdjęciach. archiwum
W ósmej edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego w Krakowie, w biegu na dystansie 21, 0975 kilometrów wystartowało 5 842 zawodników w różnych kategoriach. Pośród nich znalazł się znany jędrzejowski biegacz, Tomasz Gawroński, któremu udało się wywalczyć pierwsze miejsce w kategorii niesłyszących.

W niedzielę, 16 października Tomasz wziął udział w ósmej edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego. W kategorii niesłyszących pokonał on wszystkich rywali. Na metę wbiegł z czasem 1 godzina 16 minut i 9 sekund. Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Ptasznik z czasem 1 godziny 29 minut i 13 sekund, a na trzecim miejscu znalazł się Arkadiusz Michalski z czasem 1 godziny 33 minut i 6 sekund.

Tomasz Gawroński, to znany jędrzejowski biegacz. W maju 2022 roku zdobył srebro na maratonie w trakcie Letnich Igrzysk Olimpijskich Niesłyszących w Brazylii. We wrześniu zdobył dwa srebra podczas Mistrzostw Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce.

Zobacz zdjęcia Tomasza z jego udziału w 8. Cracovia Półmaraton Królewski w kategorii dla niesłyszących:

O udziale Tomasza Gawrońskiego w Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce pisaliśmy tutaj:

O sukcesach Tomasza na 24. Letnich Igrzyskach Olimpijskich Głuchych w Brazylii pisaliśmy wcześniej tutaj: