Tomasz Karyś z Rushh Kielce z Pucharem Polski juniorów

/SAW/
Tomasz Karyś (z lewej) z Rushh Kielce po zwycięskiej walce w Pucharze Polski.
Tomasz Karyś (z lewej) z Rushh Kielce po zwycięskiej walce w Pucharze Polski. archiwum Rushh Kielce
W Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się zawody Pucharu Polski w boksie w kategorii juniorów. Na podium stawali pięściarze z naszego województwa.

Najlepiej spisał się Tomasz Karyś z Rushh Kielce. Podopieczny trenera Grzegorza Nowaczka wygrał w kategorii 52 kg. pokonując w drodze do pierwszego miejsca Adriana Kowala z Olimpu Lublin, aktualnego mistrza Polski juniorów w tej kategorii wiekowej i medalistę mistrzostw Europy.

- Tomek walczył w tych zawodach doskonale.Inni świętokrzyscy zawodnicy też pokazali się z dobrej strony - ocenił Grzegorz Nowaczek, trener Rushh Kielce.

Drugie miejsce w pucharze wywalczył Łukasz Wiktór (Rushh, 69 kg) przegrywając finał z Dawidem Ławickim z Boksu Poznań, a na trzecich miejscach uplasowali się: Marcin Marcinkowski (Ring Busko-Zdrój, 56 kg), Piotr Waśniewski (Boks Ożarów, 56 kg) i Michał Wąs (Boks Ożarów, 52 kg).