Tomasz Porębski Kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Ogłoszenie wyborcze KKW Koalicja Obywatelska
Lista nr 5 Pozycja nr 5

Rozwój gospodarczy województwa, wsparcie dla przedsiębiorców, skuteczne pozyskiwanie inwestorów, tworzenie dobrze płatnych miejsc pracy, by zatrzymać zdolnych i ambitnych mieszkańców w regionie, przemyślane i prorozwojowe wykorzystywanie środków unijnych z nowej perspektywy finansowej, inwestycje w służbę zdrowia i poprawa jakości opieki medycznej nad pacjentami – to najważniejsze wyzwania, jakie Tomasz Porębski dostrzega przed nową kadencją zarządu i sejmiku województwa świętokrzyskiego.

Tomasz Porębski jest kielczaninem, absolwentem „Norwida” i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Jak sam lubi o sobie mówić, jest chłopakiem z Barwinka, zakochanym w Kielcach, który jako społecznik starał się zmieniać na lepsze otaczającą nas rzeczywistość.

Dzięki pomysłowości i skuteczności w promocji projektów budżetu obywatelskiego, na swoim osiedlu, wraz z gronem znajomych, doprowadził do realizacji inwestycji o wartości kilku milionów złotych - m.in. boiska do piłki nożnej i ręcznej, kompleksowej infrastruktury przy zespole szkół oraz filii miejskiej biblioteki publicznej (chodniki, parking oraz elementy małej architektury), siłowni zewnętrznej i street workout oraz miasteczka ruchu drogowego i strefy rekreacji.

Następnie los skierował go do lokalnego samorządu.

Doświadczenie w zarządzaniu

W samorządzie może z jeszcze większą skutecznością działać na rzecz lokalnej społeczności. Od 2019 do 2022 roku był rzecznikiem kieleckiego Urzędu Miasta, gdzie zarządzał pracą zespołu Biura Prasowego.

Dwa lata temu do współpracy zaprosił go Marek Materek, prezydent Starachowic - najpierw jako dyrektora swojego biura, obecnie sekretarza miasta. Do jego zadań należy nadzór nad sprawnym funkcjonowaniem całego urzędu oraz pracą 180-osobowego zespołu.

Zanim został samorządowcem, był przedsiębiorcą, dziennikarzem i doradcą ds. promocji. Przez dziewięć lat pełnił funkcję redaktora naczelnego portalu CKsport.pl. Swoją pracę zawodową zaczynał w wieku kilkunastu lat w Koronie Kielce, jako współpracownik sztabu szkoleniowego i pracownik biura prasowego. Z drużyną świętował pierwszy, historyczny awans do ekstraklasy.

Kandydat bezpartyjny

- Ubiegam się o mandat radnego sejmiku, bo chcę wykorzystać swoje doświadczenie, wiedzę i ogromną energię w pracy społecznej dla naszego województwa – mówi Tomasz Porębski. – Możliwość pracy w Kielcach i Starachowicach zapewniła mi znacznie szerszą perspektywę. Znam potrzeby regionu i lokalnych samorządów. Wiem, jakie elementy wymagają znacznej poprawy.

Jak podkreśla, ostatnia kadencja zarządu województwa oraz sejmiku była daleka od oczekiwań. –Wiele czasu poświęcano na zbędne, niepotrzebne dyskusje, obradami kierowała polityka, a nie zdrowy rozsądek i chęć rozwiązywania potrzeb mieszkańców. Chciałbym wprowadzić nową jakość. Mam świadomość, że obrady sejmiku nie cieszą się tak wielkim zainteresowaniem medialnymi, jak np. sesje kieleckiej Rady Miasta, ale to właśnie tam zapadają fundamentalne decyzje dla rozwoju całego regionu. Praca radnego wymaga odpowiedzialności, rozsądku i dużego zaangażowania – podkreśla.

Tomasz Porębski jest osobą bezpartyjną, nie przynależy i nigdy nie przynależał do żadnej partii politycznej. W wyborach startuje z list Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 3, obejmującym miasto Kielce i powiat kielecki.

Tomasz Porębski prywatnie

Tomasz Porębski ma 36 lat. Prywatnie jest szczęśliwym mężem. Żona Angelika ukończyła studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jest pedagogiem specjalnym, logopedą i terapeutą, poświęcając się w codziennej pracy dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jest także autorką materiałów dydaktycznych dla pedagogów we współpracy z wydawnictwem MAC Edukacja.

W wolnym czasie kandydat Tomasz Porębski uwielbia wycieczki górskie i bieganie po kieleckich ścieżkach. Za zamiłowaniem gra w piłkę, wraz z grupą znajomych na boisku spędza każdy niedzielny poranek.

Tomasz Porębski Kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Priorytety dla Świętokrzyskiego:

- rozwój gospodarczy województwa i miasta Kielce
- poprawa infrastruktury drogowej
- wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców
- skuteczne pozyskiwanie nowych inwestorów
- przemyślane i prorozwojowe wykorzystywanie środków unijnych z nowej perspektywy finansowej
- inwestycje w służbę zdrowia i zwiększanie jakości opieki medycznej nad pacjentami
- poprawa bezpieczeństwa mieszkańców
- promocja turystyczna regionu, jako ważny element pozyskiwania rozwoju samorządów i lokalnych przedsiębiorców, tworzących nowe miejsca pracy

Tomasz Porębski Kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Inni o Tomaszu Porębskim – kandydacie do sejmiku województwa świętokrzyskiego

Agata Wojda
Prezydentka dla Kielc, doradczyni Wojewody Świętokrzyskiego

Tomasz to gwarancja rzetelności i uczciwości. Typ urzędnika i samorządowca, który buduje swój autorytet merytorycznym przygotowaniem, połączonym z życzliwością do ludzi. Profesjonalista z duszą społecznika.

Aleksandra Gajewska
Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Posłanka na Sejm RP

Cenię działalność publiczną opartą na szacunku i wrażliwym podejściu do drugiego człowieka. Tomasz to samorządowiec, który łączy profesjonalizm i empatię. W dzisiejszych, wymagających czasach to bezcenne.

Hanna Zdanowska
Prezydent Łodzi, wcześniej Posłanka na Sejm RP

Tomasz Porębski to zaangażowany, skuteczny, pełny energii i dobrych pomysłów samorządowiec. Od lat z sukcesami pracuje na rzecz rozwoju Kielc i regionu świętokrzyskiego. Warto oddać na niego swój głos.

Paweł Sobolewski
jeden z najlepszych piłkarzy Korony Kielce w XXI wieku

Tomasz we wszystkim, co robił, zawsze wykazywał się ogromnym zaangażowaniem. Stworzył świetny portal sportowy, a dziś znakomicie sprawdza się w samorządzie. Kibicuję mu mocno, bo wiem, że może zrobić wiele dobrego dla Świętokrzyskiego.

Poznaj mnie bliżej, odwiedź moją stronę internetową i media społecznościowe.
www.tomaszporebski.pl
facebook.com/tomaszporebskiPL
Napisz do mnie: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie