Trzecia porażka polskich piłkarzy ręcznych na turnieju w Hiszpanii. Tym razem lepsza Portugalia

Anna Benicewicz-Miazga
W swoim ostatnim meczu na 45. Memoriale Barcenasa w hiszpańskiej Torrelavedze, Polska przegrała z Portugalią. Nasz zespół zanotował w tej imprezie trzy porażki i zajął ostatnie, czwarte miejsce.

Polska - Portugalia 27:34 (16:18)

Polska: Kornecki (1-30 min, 5/22 = 23 %), Morawski (31- min, 6/21 = 29 %, 1 gol) - Krajewski 7, Jarosiewicz 1 (1) - Sićko 3, Chrapkowski, Łangowski 4 - Pilitowski, Kondratiuk 2, Olejniczak - Majdziński 2, Przybylski 2 - Moryto 4 (2), Bondzior - M. Gębala 1, Dawydzik, Syprzak.

Przebieg: 2:0, 2:2, 5:2 ('7), 5:3, 6:3, 6:5, 7:5, 7:6, 8:6, 8:7, 10:7 ('13), 10:10 ('16), 11:10, 11;13 ('20), 12:13, 12:14, 13:14, 13:16 ('25), 14:16, 14:17, 15:17, 15:18, 16:18 - 16:19, 17:19, 17:20, 19:20 ('36), 19:26 ('45), 20:26, 20:27, 21:27, 21:28, 24:28 ('54), 24:30, 25:30, 25:32, 26:32, 26:34, 27:34.

Początek meczu to wysokie tempo gry z obu stron. Nasz zespół, dzięki dobrej obronie i interwencjom bramkarza PGE VIVE Kielce, Mateusza Korneckiego, wypracował trzybramkową przewagę. Z biegiem czasu Polacy nieco zatracili skuteczność i w 16 minucie Portugalczycy doprowadzili do remisu 10:10, a potem wyszli na prowadzenie, które przed przerwą osiągnęło maksymalnie trzy bramki różnicy. Nasi zawodnicy nadal dość składnie rozgrywali akcje w ataku pozycyjnym, ale momentami brakowało skutecznych rzutów.

Druga połowa już znacznie słabsza w wykonaniu Biało-Czerwonych. Wprawdzie zaczęła się nieźle, po bo trzech z rzędu dobrych interwencjach Adama Morawskiego w 36 minucie złapaliśmy kontakt (19:20), ale potem nastąpił okres bardzo kiepskiej gry naszego zespołu, pełen błędów i nieskutecznych rzutów, oddanych po nieprzygotowanych akcjach. Przez 9 minut drużyna trenera Patryka Rombla nie zdobyła gola, Portugalczycy rzucilili sześć i było po emocjach. Jeszcze w 54 minucie, po golu Morawskiego po rzucie przez całe boisko, przegrywaliśmy 24:28, ale rywale skorzystali z kolejnej serii błędów naszych zawodników, zdobywając bramki po kontratakach.

To był ostatni sprawdzian naszej drużyny przed rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu mistrzostwami Europy. Wkrótce poznamy skład naszej drużyny na ten turniej.

W meczu z Portugalią zagrało dwóch zawodników PGE VIVE Kielce - Mateusz Kornecki bronił przez pierwsze 30 minut z 23-procentową skutecznością, a Arkadiusz Moryto zdobył 4 bramki z 6 rzutów (przestrzelił jeden rzut z gry i karnego), mial asystę i stratę.

W innym niedzielnym meczu Hiszpania pokonała Rosję 32:24 (świetny mecz rozegrał Alex Dujszebajew z PGE VIVE, relacja TUTAJ) i wygrała turniej, Drugie miejsce dla Portugalii, trzecie dla Rosji.